Nie wszyscy trzeźwi o poranku

0
fot. KPP Prudnik

Ponad 250 skontrolowanych kierowców. Wśród tej liczby policjanci zatrzymali 2 osoby, które zdecydował się usiąść za kierownicą po alkoholu. To wynik kilkugodzinnej akcji przeprowadzonej przez prudnickich policjantów.

Wczoraj (24 lutego), od wczesnych godzin porannych, na drogach powiatu prudnickiego prowadzona była akcja „Trzeźwy poranek”. W ciągu zaledwie 4 godzin funkcjonariusze skontrolowali ponad 250 kierowców. Wśród tej grupy osób zatrzymali 2 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu.

Jednym z nich okazał się 44-letni mieszkaniec gminy Głogówek. Mężczyzna kierował volkswagenem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Druga osoba zatrzymana to 42-letnia kobieta, która kierował toyotą. Mieszkanka również gminy Głogówek miała w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu. Osoby te już straciły prawo jazdy.

Takie akcje mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Umożliwiają wyeliminowanie osób, które kierując pod wpływem alkoholu stwarzają ogromne zagrożenie w ruchu drogowym.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5000 zł grzywny.

Źródło: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here