Patronat TP : Koncert Pokoleń w Kędzierzynie-Koźlu!

0

Młodzież z Kędzierzyna-Koźla wyszła z inicjatywą organizacji międzypokoleniowego koncertu. Na scenie wystąpią artyści „w każdym wieku” i zaprezentują utwory zarówno te sprzed lat jak i współczesne. Uczniowie z miasta nad Odrą zapraszają do udziału w akcji mieszkańców Prudnika i okolic.

Koncert Pokoleń to inicjatywa młodzieży z Kędzierzyna-Koźla wychodząca naprzeciwko problemowi konfliktu pokoleniowego, która jest realizowana na platformie „Zwolnionych z Teorii”. Wydarzenie odbędzie się 4 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie – Koźlu (byłym gimnazjum nr 1). Początek koncertu o godz. 12.00.

Organizatorzy stawiają sobie cel zrzeszenia osób w różnym wieku (każdy ma do czynienia z muzyką, bez względu na datę urodzenia), by uzdrowić dialog międzypokoleniowy. Niestety w dzisiejszych czasach dzieci przez swój wiek są często traktowane niepoważnie i bez zrozumienia; to samo dzieje się w drugą stronę – ludzie starsi nie nadążając za dzisiejszymi trendami i nie mają prawa głosu w dyskusji. Projekt dąży do zwalczenia tych postaw i sprowadzenia wszystkich do jednego, równego poziomu.

Na początku grudnia przeprowadziliśmy ankietę, by dowiedzieć się, jaką muzykę uczestnicy akcji chcieliby usłyszeć. Najczęściej padały odpowiedzi „lata 70 i muzyka współczesna”. To wydarzenie zaspokoi gusta każdej osoby. Na scenie zabrzmią przeboje takie jak: „Lubię wracać tam gdzie byłem już” Zbigniewa Wodeckiego, „Nie dokazuj” Marka Grechuty, „Niebo to my” Edyty Górniak, „Nieznajomy” Dawida Podsiadły i wiele więcej. Artyści, którzy się zaprezentują się na scenie będą przedstawicielami wszystkich grup wiekowych (LO 2, GOK Reńska Wieś, PSP 12, ZS 3, ZS 1, LO 1, Dom Dziennego Pobytu).

Nasze wydarzenie dofinansowało Miasto Kędzierzyn – Koźle oraz Województwo Opolskie. Liczymy, że akcja spotka się z szerokim odzewem, dlatego zaprosiliśmy między innymi wszystkie lokalne szkoły i uniwersytet III wieku. Współpracujemy z różnymi instytucjami, takimi jak: Ogólnopolska Federacja Młodych, Gabinet Stomatologiczny Paweł Sługocki oraz Klub Sportowy Koziołek, wspierają nas też szkoły. Pyszne jedzenie dla beneficjentów zapewni Restauracja Pszczółka. Dla każdego przewidziany jest drobny upominek.

– Dzięki patronom medialnym takim jak „Tygodnik Prudnicki” możemy liczyć na pomoc medialną – opowiadają Michał Wencel wraz z Bartkiem Szymalą, którzy są organizatorami koncertu.

Korzyści dla beneficjentów projektu będzie wiele. Największa z nich to możliwość poznania kultury charakterystycznej dla różnych pokoleń, a przede wszystkim zbliżenie poprzez wartościową rozmowę. Osoby biorące udział w wydarzeniu będą miały okazje podyskutować i wymienić opinie, nie tylko na temat muzyki. Dla każdego po śpiewach będzie czekać ciepły posiłek i napój.

Osoby starsze często wycofują się z życia społecznego. Przestają wychodzić z domu i spędzają cały wolny czas przed telewizorem. Z kolei młodzi ludzie marnują wiele godzin przed monitorem komputera lub telefonu. Naszą inicjatywą dajemy im ciekawe wydarzenie w okolicy i motywację by wyjść z domu.

Organizatorzy

POMAGAMY! Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka publiczna na rzecz Daniela Szarfa chorującego na zanim mięśni. Nadzieją dla 22-latka jest kosztowna terapia komórkami macierzystymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here