Już wkrótce Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking w Prudniku

0

21 marca 2020 r. po raz drugi Stowarzyszenie Wesoły Borsuk Team ma przyjemność zaprosić wszystkich pasjonatów Nordic Walking do Prudnika na: II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking oraz II Rajd Górski Nordic Walking o Puchar Burmistrza Prudnika. Data wyjątkowa, bo to pierwszy dzień wiosny.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem popularności tych mistrzostw wśród miłośników nordic walking. Na obecną chwilę już prawie 200 osób potwierdziło swój udział w zawodach tylko na dystansie półmaratonu. Są to zarówno czołowi zawodnicy Polskiego Nordic Walking, jak również amatorzy, którzy chcą spróbować zmierzyć się z najlepszymi i pokonać własne słabości. Nie zabraknie też uczestników m.in. z Czech, Niemiec i Białorusi. Każdego dnia przybywa chętnych do udziału w zawodach. Listy cały czas są otwarte i w każdej chwili jesteśmy gotowi ponownie zwiększyć limity miejsc.

Po dużym sukcesie zeszłorocznej edycji imprezy postanowiliśmy, że trasa zarówno zawodów jak i rajdu pozostaje bez zmian. Zmianie uległa klasyfikacja w kategoriach wiekowych startujących na dystansie półmaratonu i w tym roku uczestnicy będą klasyfikowani co 5 lat.
Jeśli ktoś się zastanawia, jaka jest trasa mistrzostw, to śmiało można powiedzieć, że do łatwych nie należy. I jak na górskie mistrzostwa przystało, będą góry, lasy i doliny.

Tak będą wyglądały medale dla uczestników zawodów (il. Stow. Wesoły Borsuk Team)

Dokładamy wszelkich starań, żeby zawodnicy na trasie czuli się bezpiecznie. Dlatego też obie trasy (21 km i 5 km) będzie zabezpieczać około 70 osób. Będą sędziowie z Polskiego Zrzeszenia Sędziów Nordic Walking oraz osoby pilnujące porządku i bezpieczeństwa na trasie. Będą 2 zespoły medyczne wyposażone w ambulans oraz auto terenowe (start/meta oraz 5/7 km trasy półmaratonu). Będzie punkt z napojami na około 3 km półmaratonu i rajdu oraz 2 punkty odżywcze z napojami, czekoladą, owocami i ciastkami (start/meta i 5/7 km trasy półmaratonu). Na mecie na każdego uczestnika będzie czekać medal, ciepły posiłek oraz ciepłe i zimne napoje.
Po całej trasie będzie się poruszał quad, który w razie potrzeby dowiezie zespół medyczny, lub zabierze kogoś z trasy. Sędziowie będą wyposażeni w radioodbiorniki, które ułatwią wszystkim kontakt, a obie grupy maszerujących poprowadzą i zamkną rowerzyści MTB. Dla najmłodszych w trakcie zawodów będzie Mini Nordic Walking – 200m. Wszystkie dzieci otrzymają nagrody za udział.
Zapisy oraz regulamin zawodów dostępne są w LINKU. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Tych małych i tych dużych, tych młodszych i tych starszych. To będzie nordicowe powitanie wiosny w Prudniku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here