Prudnik w rządowym programie budowy 100 obwodnic! Inwestycja ma ruszyć za cztery lata

7

Wschodnia obwodnica Prudnika, razem z trzema innymi inwestycjami tego typu z województwa opolskiego, znalazła się na liście 100 obwodnic programu Ministerstwa Infrastruktury na lata 2020-2030.

– W ramach rządowego programu powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 820 km – czytamy w wiadomości ministerstwa. – Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. Inwestycjom tym będą towarzyszyły urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oświetlenie spełniające wytyczne prawidłowego oświetlenia przejść dla pieszych.

Według informacji ministerstwa przetarg na budowę obwodnicy Prudnika ogłoszony zostanie w I kwartale 2024 r. W pierwszej kolejności powstanie obwodnica Brzegu (przetarg – 2022), następnie równocześnie Prudnika i Sidziny (2024) i na koniec Lędzin (2025).

– Prudnik będzie miał swoją bardzo długo oczekiwana obwodnicę – komentuje decyzję posłanka Katarzyna Czochara (PiS). – Przez wiele lat walczyłam o tę właśnie obwodnicę. Już jako zwykły członek PiS podejmowałam szereg inicjatyw w tej sprawie. Między innymi przygotowałam uchwałę dotyczącą konieczności budowy obwodnicy Prudnika, która na zjeździe okręgowym PiS w Opolu została jednogłośnie przyjęta. Kolejno w sejmie od samego początku zabiegałam o tę właśnie obwodnicę. Ciężka praca i wytrwałość się opłaciła. Dziękuję panu premierowi Mateuszowi Morawieckiego, ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi, z którym w sprawie naszej obwodnicy wielokrotnie prowadziłam rozmowy. Dziękuję również panu Adrianowi Czubakowi wojewodzie opolskiemu, który również wspierał mnie w działaniach na rzecz obwodnicy Prudnika.

Wschodnia obwodnica Prudnika będzie łączyła ul. Wiejską w rejonie ogrodów działkowych z obwodnicą Lubrzy. Nowa droga odciąży przede wszystkim wschodnią część miasta – ul. Wiejską, Rondo im. Żołnierzy Wyklętych oraz ul. Powstańców Śląskich.

7 KOMENTARZE

  1. BZDURY!!! Zas obietnice bez pokrycia. Pani Poseł miała załatwic czeska fabryke,takie zarobki,tyle ludzi miało pracowac i co??? I G….!!!

  2. Bardzo dobra informacja, niestety jest to wyłącznie połowiczny sukces ponieważ bardzo duża część transportu towaru i osób przebiega w stronę Głuchołaz. A ponieważ obwodnica Nysy nie dochodzi do drogi na Głuchołazy to główna trasa Głuchołazy – Opole przebiega nadal przez centrum Prudnika. Aby miasto Prudnik zostało całkowicie odkorkowanie musi powstać odcinek Niemysłowice – Wierzbiec

  3. INWESTYCJA POTRZEBNA PRIORYTETOWO,napewno zmniejszy tranzyt tirow z i do granicy z czechami, czy w godzinach szczytu skutecznie rozladuje korki na rondzie obok Kauflandu !?

  4. Będzie łatwiej objechac tę dziurę…. Już wstyd ją komukolwiek pokazywać. Czy to prawda że plajtuje nawet mleczarnia? Lepsze jest masło z niemiec, holandii itp. Niczego juz prawie nie produkujemy. Zaraz markety w Lubrzy zabiorą resztę klientów i handlu.. ale będzie obwodnica!. Gratulacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here