Wjechał w bariery energochłonne – miał prawie 2 promile alkoholu

0

W piątek 31 stycznia, po godzinie 12.00 dyżurny policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 41 w Trzebinie.

Według zgłoszenia świadka, najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca osobowego mercedesa wjechał w bariery energochłonne. Interweniujący na miejscu policjanci ruchu drogowego potwierdzili to zgłoszenie.

Okazało się, że autem kierował 71-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Urządzenie pokazało, że w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Szybko wyszło też na jaw, że mężczyzna pod koniec 2019 roku stracił już prawo jazdy za jazdę po alkoholu.

Teraz sprawą 71-latka zajmie się sąd. Za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz 5 tys. złotych grzywny.

PAMIĘTAJMY!!!

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Źródło: KPP Prudnik

(fot. KPP Prudnik)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here