Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

1
(fot. KPP Prudnik)

Policjanci z prudnickiej drogówki stale kontrolują prędkość z jaką kierowcy poruszają się po drogach powiatu. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na tych kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe. Policjanci na początku tygodnia zatrzymali prawo jazdy 2 kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 49-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, który jechał osobową skodą 114 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Nieznacznie mniej, bo 106 km/h, miał na liczniku podróżujący audi 19-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli na terenie gminy Głogówek.

Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo za swoje zachowanie na drodze zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz „zdjęcie nogi z gazu”. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.

Źródło: KPP Prudnik

1 KOMENTARZ

  1. szkoda ze w prudniku nie lapia-szczegolnie na dabrowskiego-toz to kopalnia zlota-widac uklady z kamieniolomami maja-a patelnie dalej wyprzedzaja osobowki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here