Prowadził 40-tonową ciężarówkę mając pół promila alkoholu

1
(fot. KPP Prudnik)

Dzisiaj (20 stycznia), prudniccy policjanci ruchu drogowego od wczesnych godzin porannych kontrolowali trzeźwość kierowców.

Tuż po godzinie 6.00 na terenie miasta funkcjonariusze zatrzymali 40-tonowy pojazd do kontroli. Za kierownicą ciężarowego mana wraz z naczepą siedział 53-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Podczas rozmowy z mężczyzną, policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem pokazało, że miał on w organizmie pół promila alkoholu. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna w takim stanie przewoził ładunek z Kędzierzyna – Koźla do Czech. Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Takie kontrole mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Umożliwiają wyeliminowanie osób, które będąc pod wpływem alkoholu stwarzają realne zagrożenie w ruchu drogowym.

Źródło: KPP Prudnik

1 KOMENTARZ

  1. dobra akcja ale proponuje czesciej kontrolować wszystkie ciezarowki bez wyjatku nawet te lokalne. Jak wiadomo nie od dzis duza czesc to alkoholicy….. dla ktorych wypic kilka piw na pauzie to zaden problem i pozniej w trase. jak powiedzial to jeden kierol kiedys na parkingu duuuuzych nie kontrolują wiec mozna jechac bez stresu….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here