WOŚP: Gdzie i co się wydarzy

0

Sporo atrakcji szykuje się  podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku środki ze zbiórki przeznaczone zostaną na dziecięcą medycynę zabiegową. Zobaczcie, co się wydarzy w Białej, Głogówku, Prudniku, Korfantowie, Strzeleczkach, Walcach i okolicznych miejscowościach.

SOBOTA – 11 stycznia

PRUDNIK. Już o godz. 10.00 z Parku Miejskiego w Prudniku wyruszą uczestnicy turystycznego przejścia I Prudnickiego Biegu „Policz się z cukrzycą” [więcej TUTAJ]. O godz. 12.00 rozpocznie się właściwy bieg [więcej TUTAJ]

NIEDZIELA – 12 stycznia

BIAŁA. Gminne Centrum Kultury zaprasza na Koncert Noworoczny „Piękne głosy – piękne melodie”, który poprowadzi Jacek Woleński. Będzie dobra muzyka (skrzypce, wiolonczela, klarnet, fortepian), balet i śpiew (sopran, mezzosopran, tenor, baryton). Miejsce: sala widowiskowa Urzędu Miejskiego. Godz. 14.00 (wstęp za bezpłatnymi wejściówkami).

PRUDNIK. Orkiestrowe wydarzenia w Prudniku podzielone będą na dwie części:

-zabawowo-sportową (na terenie Prudnickiego Ośrodka Kultury):

  • 13.00 – 16.00 Turniej szachowy (prowadzenie Janusz Siekaniec)
  • 13.00 – 14.30 Zabawa z Centrum Zabawy „Tygrysek” (prowadzenie Joanna Mazurek)
  • 15.00 – 16.00 Kodowanie na dywanie – zajęcia z robotyki (prowadzenie Katarzyna Adamczyk)
  • 15.00 – 17.00 Warsztaty z ceramiki – „Anioły” (prowadzenie Agata Wilczek)
  • 17.00 – 18.30 Yoga – zajęcia ruchowe (własne maty; prowadzenie Ewelina Fudela)

-koncert rockowo-hiphopowy (Kino Diana):

  • 17.00 Mindthra
  • 18.00 Strefa Cztery8200
  • 19.00 The Pau
  • 20.00 Sekator

[więcej TUTAJ]

GŁOGÓWEK. W Głogówku nie będzie imprez towarzyszących, ale lokalna „baza” WOŚP niezmiennie będzie funkcjonowała w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Wolontariuszy będzie można spodziewać się w centrum miasta oraz w Biedrzychowicach, Golczowicach, Starych Kotkowicach i Naczęsławicach.

KORFANTÓW. Podobnie jak w innych miejscowościach, również w tej gminie orkiestrowym centrum akcji będzie Dom Kultury (Rynek). Program od godz. 15.00 obejmować będzie: Jasełka w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie, występ artystów Studia Piosenki z MDK Korfantów i WDK Ścinawa Nyska oraz występ Studia Gry na Instrumentach z MDK Korfantów.

WALCE. Muzyczna uczta – koncert w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Euroregionu Pradziad odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury. Początek o godz. 16.00. Orkiestrą pokierują dyrygenci: Andrzej Weinkopf i Tomas Uhliř. Zaśpiewają: Andrea Rischka i Barbara Weinkopf. Wolontariuszy spotkamy przed koncertem, przy kościołach (przed i po mszach) oraz w Straduni przy OSP podczas Dnia Babci i Dziadka.

STRZELECZKI zapraszają na Koncert Noworoczny w Gminnym Ośrodku Kultury, podczas którego wystąpią uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej (godz. 15.00). Planowane są pokazy grup tanecznych działających przy GOK-u (15.45) oraz występy Iwony i Magdaleny Preisner (16.00), a także Wokalizy (16.20). Będzie też słodki poczęstunek od rodziców dzieci ze szkoły w Strzeleczkach. Konferansjerami będą Andreas Drescher  i Marianna Kuteń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here