Orszak Trzech Króli

1
(fot. Grzegorz Weigt)

Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do pierwszych, które uświęcił Kościół. Objawienia Boga światu, z greckiego zwane Epifanią, obchodzimy 6 stycznia. Od kilku lat to w Polsce dzień wolny. Dlatego też powstała możliwość organizowania i masowego uczestniczenia w Orszakach Trzech Króli.

Tegoroczny orszak przeszedł pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają!” ulicami 872 miejscowości w Polsce. W barwnych rodzinnych jasełkach wzięło udział 1,3 mln osób. Również w Prudniku frekwencja była bardzo duża. Orszak rozpoczął się krótką sceną powitania Trzech Króli po Mszy św. ok. godz. 12.30 przy pomniku św. Jana Pawła II i Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Następnie był przemarsz przez Plac Szarych Szeregów, ul. Ratuszową na Rynek. Pod Kolumną Maryjną dzieci ze świetlicy „Caritas” przedstawiły Jasełka. Stąd orszak Placem Zamkowym i ul. Piastowską udał się do kościoła  śś. Piotra i Pawła. W kościele bonifratrów Trzej Królowie pokłonili się Świętej Rodzinie, a wspólne kolędowanie i życzenia od proboszcza ks. Stanisława Bogaczewicza zakończyło spotkanie. O orszakach na ziemi prudnickiej w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (środa 8 stycznia).

Tegoroczny orszak przeszedł pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają!” ulicami 872 miejscowości w Polsce. W barwnych rodzinnych jasełkach wzięło udział 1,3 mln osób. Również w Prudniku frekwencja była bardzo duża. Orszak rozpoczął się krótką sceną powitania Trzech Króli po Mszy św. ok. godz. 12.30 przy pomniku św. Jana Pawła II i Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Następnie był przemarsz przez Plac Szarych Szeregów, ul. Ratuszową na Rynek. Pod Kolumną Maryjną dzieci ze świetlicy „Caritas” przedstawiły Jasełka. Stąd orszak Placem Zamkowym i ul. Piastowską udał się do kościoła  śś. Piotra i Pawła. W kościele bonifratrów Trzej Królowie pokłonili się Świętej Rodzinie, a wspólne kolędowanie i życzenia od proboszcza ks. Stanisława Bogaczewicza zakończyło spotkanie.

O orszakach na ziemi prudnickiej w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (środa 8 stycznia).

1 KOMENTARZ

  1. Astrologia,czarna magia…trzy gwiazdy układają się w linii prostej do tz gwiazdy betlejemskiej ta z kolei wskazuje na miejsce narodzin,wschodu słońca, czyli światła,chrystusa a nie jakiegoś martwego żyda na szubienicy…ale szekle lecą…Ca 19mld€ rocznie pompują watykaniści z polinu,respekt!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here