Zaskakująca decyzja

0
Od lewej: Piotr Bujak, Anna Barysz i Sebastian Gerstenberg (fot. Andrzej Dereń)

Sebastian Gerstenberg nie jest już wiceburmistrzem Głogówka

Powodem złożonej przeze mnie rezygnacji są kwestie osobiste. I tyle chciałbym powiedzieć na ten temat – przekazał „TP” reprezentant Mniejszości Niemieckiej.

43-latek zdradził nam swoje najbliższe plany zawodowe.

– Wracam do szkoły i będę nadal nauczycielem.

Sebastian Gerstenberg w 2018 roku uzyskał mandat radnego RP i wszedł w skład Zarządu Powiatu Prudnickiego. Wkrótce potem złożył rezygnację, przyjmując propozycję Piotra Bujaka, nowego burmistrza Głogówka.  

-Pan Sebastian Gerstenberg w dobry sposób wywiązał się z powierzonych obowiązków, a wszystkie powierzone zadania doprowadził do końca. Odwołanie z funkcji zastępcy burmistrza nie oznacza końca naszej współpracy. Na moją prośbę pan Sebastian Gerstenberg przyjął propozycję objęcia funkcji pełnomocnika ds. kontaktów z zagranicznymi partnerami Gminy Głogówek. Jestem przekonany, że na tym polu wykorzysta on w sposób maksymalny swój potencjał, wiedzę oraz doświadczenie.W tym miejscu pragnę przekazać także informację, że na chwilę obecną podjąłem decyzję o powierzeniu obowiązków zastępcy burmistrza sekretarz gminy Głogówek pani Annie Barysz, która połączy dwa zajmowane stanowiska. Z jednej strony będzie skutkowało to dla nas wszystkich jeszcze intensywniejszą pracą, na którą jesteśmy gotowi, ale z drugiej pozwoli na ograniczenie lokalnej administracji w niełatwym przecież dla samorządów 2020 roku – oświadczył w wydanym komunikacie burmistrz Piotr Bujak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here