Nie zawahał się ani chwili, ruszył z pomocą sąsiadom

0
Grzegorz Gorski (fot. KPP Nysa)

Policjant sierż. sztab. Grzegorz Gorskiego, przebywając w jednej z miejscowości w gminie Łambinowice, pomógł wydostać się dwóm osobom z budynku, któremu groziło spalenie.

Funkcjonariusz, będąc po służbie zauważył, że z sąsiedniego budynku wydobywa się dym. Nie tracąc czasu pobiegł tam, nawołując sąsiadów.

– Okazało się, że na piętrze domu znajduje się kobieta wraz z mężem, który nie jest w stanie samodzielnie poruszać się – informuje Komenda Powiatowa Policji w Nysie. – Pomimo gęstego zadymienia i ognia na klatce schodowej sierż. sztab. Grzegorz Gorski, nie czekając na straż pożarną, bez wahania ruszył poszkodowanym z pomocą. Wbiegł do budynku i nakazał spanikowanej kobiecie jak najszybciej opuścić pokój, po czym sam wyniósł 68-latka. Do czasu przyjazdu służb medycznych, małżeństwem zaopiekowała się żona policjanta.

Policjant oraz sąsiedzi szybko zorganizowali akcję gaśniczą klatki schodowej. Wkrótce na miejsce dotarła straż pożarna, a poszkodowali zostali przewiezieni do szpitala na obserwację. Pożar, którego przyczyną było zapalenie sadzy w kominie, udało się ugasić.

– W trosce o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas eksploatacji pieców i przewodów kominowych – dodają policjanci. – Ogromne zagrożenie pożarowe stanowią zaniedbane kominy i zgromadzone wewnątrz nich sadze. To właśnie one są przyczyną wielu pożarów. Bagatelizowanie obowiązku czyszczenia kominów oraz ich systematycznych przeglądów może doprowadzić do tragedii.

Grzegorz Gorski pełni służbę jako dzielnicowy Posterunku Policji w Łambinowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here