W Tygodniku: Na wschodzie dalej się nie da

1
(grafika: Andrzej Dereń)

Wschód oraz południowy zachód – to dwa główne kierunki mieszkaniowej rozbudowy Prudnika w ciągu najbliższych kilkunastu lat. Na wschodzie zabudowa miasta wkrótce osiągnie granice administracyjne gminy – pisze „Tygodnik Prudnicki” w najnowszym, świątecznym wydaniu.

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej prudniccy radni otrzymali informację na temat terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową. Pierwszy z obszarów zabudowy jednorodzinnej obejmuje wschodnie przedłużenie ul. Andersa, łącznie z Zielną oraz pasem ziemi do komendy policji. Teren należący do gminy z 26 działkami ma zaspokoić potrzeby prywatnych inwestorów na okres 3-4 lat.

Drugi obszar zabudowy jednorodzinnej to właściwie odrębne osiedle położone na wschód od osiedla Jasionowe Wzgórze. Plany gminy przewidują wytyczenie tam aż (…)

Zabudowa wielorodzinna ma objąć tereny między ul. Spokojną a Skowrońskiego obok kościoła i komendy policji. Docelowo miałyby tu powstać budynki z około 400 mieszkaniami. Zakładając optymistycznie, że średnia rodzina liczyłaby (…)

Zamierzenia gminy wskazują na niepokojące zjawisko. Na kierunku wschodnim rozbudowa Prudnika osiąga granicę miasta a zarazem gminy. Sytuacja ta od dawna ma miejsce w rejonie ul. Polnej, teraz zaczyna dotyczyć obszarów w rejonie ul. Skowrońskiego.

Co to oznacza dla Prudnika? Koniec rozwoju na wschodzie i konieczność skupienia się na innych kierunkach. (…)

Artykułu w całości można przeczytać w „Tygodniku Prudnickim”, nr 51 z 18.12.2019 r. Numer gazety dostępny jest również w formie e-wydania. ZAMÓW CAŁOROCZNĄ PRENUMERATĘ Z RABATEM!

1 KOMENTARZ

  1. Prudnik jest zbyt słabym ośrodkiem miejskim, by trwać w konflikcie z małą, przymiejską gminą wiejską. Tu potrzebna jest ścisła współpraca, która wyjdzie na dobre mieszkańcom obu gmin. Lubrza powinna przestać udawać, że nie korzysta z położenia Prudnika, a Prudnik powinien w końcu wejść w buty miasta o randzie powiatowej i inicjować wspólne działania jako partner wiodący z Lubrzą. Usługi komunalne, komunikacja, kultura itd. Droga z Sójczego do Jasiony, rozmowy z Lubrzą na temat poszerzenia strefy ekonomicznej o Lubrzę, żeby był duży teren na dużego inwestora. Współpracować, a nie patrzeć na siebie i podbierać sobie pomysły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here