Dzień dobry, świątecznie

0
(fot. Grzegorz Weigt)

To była już 152 edycja programu publicystyczno-artystycznego „Dzień dobry, co słychać?”, od początku prowadzonego przez Marka Karpa. Jako że był to program już w klimatach świątecznych, to muzycznie królowały kolędy, ale nie tylko, bo gościem spotkania była Natalia Rygiel, znana prudnicka wokalistka. Natalia Rygiel oprócz piosenek świątecznych zaprezentowała swoje utwory, z najnowszego singla oraz kończący etap współpracy z zespołem Misscore „The Last”. W najnowszym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” można przeczytać wywiad z wokalistką.

Oczywiście gości na spotkaniu było więcej. Przed bardzo liczną publicznością wystąpili: starosta prudnicki Radosław Roszkowski (tego wieczoru bardziej jako szef polskiej części Euroregionu Pradziad) i burmistrz Zlatych Hor Milan Rac (z kolei szef czeskiej części Euroregionu Pradziad) w rozmowie o współpracy transgranicznej i realizowanych przy wsparciu EP projektach. Starosta Roszkowski powrócił na koniec spotkania z życzeniami świątecznymi złożonymi obok burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka. Obaj panowie zaprezentowali także wiersze świąteczne, starosta utwór ks. Jana Twardowskiego, burmistrz… swój własny.

Wcześniej o działalności w Szlachetnej Paczce opowiadała liderka rejonu prudnickiego Agnieszka Wilk, którą do tej działalności wciągnął parę lat temu przyszły burmistrz. Agnieszka Wilk poczęstowała także zebranych swoimi wyrobami cukierniczymi – tym razem były to oczywiście pierniki, w trzech odmianach. W Galerii Jednego Obrazu były dwa: grafika i fotografia – dzieła Kamili Jamioł. Losowane były upominki książkowe oraz piękne stroiki wykonane przez Danutę Hejneman. Spotkanie odbyło się we wtorek 17 grudnia w sali kameralnej Pałacu Fränkla w Prudniku.

Relacja z wernisażu w „Tygodniku Prudnickim”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here