Otwarty Konkurs Piosenki Polskiej

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W środę 11 grudnia odbył się po raz kolejny Otwarty Konkurs Piosenki Polskiej o zasięgu powiatowym. Konkurs organizowany przez Prudnicki Ośrodek Kultury (inicjatywa Tomasza Kanasa) i Starostwo Powiatowe w Prudniku miał miejsce w tym roku w sali widowiskowej kina „Diana” w Prudniku. To zapewnia bardzo dobre warunki organizacji imprezy, zarówno techniczne jak i estetyczne – publiczność może wygodnie obserwować i słuchać tego, co dzieje się na scenie.

(fot. Grzegorz Weigt)

Widać, że zainteresowanie uczestników rośnie. Wystąpili soliści i zespoły, w tym roku bardzo wielu wykonawców – kilkadziesiąt osób. Reprezentanci przedszkoli, szkół podstawowych i liceów. Wydaje się, że można byłoby rozłożyć konkurs na dwa terminy, np. z podziałem na młodsze i starsze kategorie wiekowe (które i tak funkcjonują w ramach konkursu). Tak jak było ostatnio, trwało to ok. pięciu godzin!

Jednak tak wiele talentów (wspaniały poziom) powodowało, że wrażenia były piękne. Olbrzymia różnorodność stylistyczna, wiele wspaniałych polskich (starszych i współczesnych) utworów, wdzięk, emocje. Wielkie brawa dla organizatorów i wykonawców.

(fot. Grzegorz Weigt)

Konkurs prowadziła Anna Mazurek (to już pewna tradycja). Wykonawców oceniało jury w składzie, którego zasiedli muzycy z długim stażem w tej dziedzinie: Mariusz Lewicz (przewodniczący), Ireneusz Wyród, Jan Drochomirecki. Nad stroną techniczną (dźwięk i światła) czuwał Jakub Brzeziński, wspomagał go Mariusz Wojtczak. Całość nagrywała Kamila Jamioł, więc będzie można też część tego, co się działo zobaczyć na stronie internetowej Prudnickiego Ośrodka Kultury.

O konkursie, z podaniem przyznanych nagród napiszemy w najbliższym numerze „Tygodnika Prudnickiego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here