Szlachetna Paczka: Trwa wielki finał

0

Na terenie całej Polski trwa finał Szlachetnej Paczki, wielkiej akcji charytatywnej, której główną ideą jest przekazanie dla potrzebujących rodzin paczek ufundowanych przez darczyńców. W powiecie prudnickim działają dwa sztaby – bazy Szlachetnej Paczki – w Prudniku oraz w Szonowie na rejon Głogówka.

 – Odwiedziło nas sześciu darczyńców, a my byliśmy już u trzech rodzin – mówiła w godzinach przedpołudniowych liderka prudnickiej Szlachetnej Paczki Agnieszka Wilk. – Zaraz jedziemy do kolejnych. W tym roku mamy 13 rodzin. Są to głównie osoby starsze, potrzebujące pomocy, żyjące za 200-300 złotych na miesiąc po opłaceniu wszystkich rachunków.

W rejonie prudnickim dziesięć rodzin jest z miasta, a pozostałe trzy z terenów wiejskich. W bazie i w terenie pracuje sześciu wolontariuszy, w tym panowie Andrzej i Rafał z LZS Łąka Prudnicka. Już tradycyjnie prudnicki magazyn SzP znajduje się w Domu Katolickim.

W Szonowie (fot. Andrzej Dereń)

– Rejon Głogówek działa cztery lata. W pierwszym roku liderem był Marcel Fedorowicz, a potem już ja – mówił Elżbieta Pliszczak. – mamy 12 wolontariuszy, w tym ośmiu weteranów. Cztery nowe osoby udzielają się po raz pierwszy nie tylko w Szlachetnej Paczce, ale również w wolontariacie.

Głogówek w tym roku korzysta z gościny parafii w Szonowie. Tutaj pomocą objętych jest 21 rodzin.

Więcej o akcji będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here