Przestępca doprowadzany do aresztu uciekł konwojentom!

1
fot. KPP Prudnik

W działania pościgowe zaangażowali się policjanci, strażnicy leśni oraz funkcjonariusze służby więziennej.

W trakcie rozwoju sytuacji i uzyskiwania informacji ustalono, że osoba zatrzymana ukryła się w kompleksie leśnym na prudnickim klasztorku. Tam też skoncentrowały się działania służb mundurowych. Po dwóch godzinach uciekinier został zlokalizowany i zatrzymany.

Tak wyglądał…. scenariusz ćwiczeń dowódczo – sztabowych zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Prudniku. Celem działań było sprawdzenie współpracy oraz poziomu mobilności poszczególnych służb w przypadku działań kryzysowych. Scenariusz ćwiczeń był wymyślony, jednak zadania, z którymi musieli zmierzyć się funkcjonariusze, były już całkowicie realne.

Policjanci i inne służby mundurowe muszą sprawnie i właściwe działać również w sytuacjach kryzysowych. Dlatego aby stale doskonalić swoje umiejętności, uczestniczą w ćwiczeniach sztabowych, które pozwalają nie tylko na sprawdzenie się w ekstremalnych sytuacjach, ale też pozwalają wykryć ewentualne błędy, by nie dopuścić do ich popełnienia w rzeczywistości.

Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie sposobu reagowania w sytuacji kryzysowej, a także doskonalenie umiejętności współdziałania, koordynowania działań oraz wymiany informacji pomiędzy Policją, Aresztem Śledczym oraz Strażą Leśną.

Źródło: KPP Prudnik

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here