Patronat TP : VIII Bieg Mikołajkowy

0

Klub Sportowy Koziołek z Kędzierzyna-Koźla zaprasza na ósmą edycję Biegu Mikołajkowego, który odbędzie się 7 grudnia o godz. 14.00. Do pokonania 10-kilometrowa trasa. Ulice miasta zaczerwienią się od biegających Mikołajów i Mikołajek. Imprezą towarzyszącą będą biegi dla dzieci i młodzieży oraz bieg rodzinny. Organizatorzy nagrodzą też najciekawsze przebranie mikołajkowe i najszybsze drużyny.

Podczas wydarzenia nastąpi finał zbiórki publicznej POMOC DLA SZYMONKA, którą klub zapoczątkował na III Cross Duathlonie Twierdza (o Szymonie czytaj niżej).

W pakiecie startowym każdy zawodnik otrzyma piękna mikołajkową koszulkę i czapeczkę, a po biegu piękny medal i będzie miał szansę w losowaniu nagród (rowery, telewizory, sprzęt sportowy, AGD itp.).

VIII Bieg Mikołajkowy to również finał Biegowego Grand Prix 2019 Kędzierzyna-Koźla! Zapraszamy do zapisów!!!

Link do zapisów: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5180

Regulamin: https://www.maratonypolskie.pl/dokument/2019/53878_44359_regulamin2.pdf 


Szymonek Świder jest naszym podopiecznym od dwóch lat. Urodził się w październiku 2015 r. W trzecim miesiącu życia zdiagnozowano u niego rzadki nowotwór wątroby. Był to już duży, złośliwy guz. Rozpoczęto intensywne leczenie, Szymon przechodził długo trwającą chemioterapię (pół roku). Guz się zmniejszał, ale okazał się nieoperacyjny – był usytuowany zbyt blisko naczyń wątroby. W lipcu 2016 r. w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie przeprowadzono rodzinny przeszczep wątroby. Po przeszczepie stosowano w dalszym ciągu chemioterapię, gdyż w badaniu histopatologicznym guz okazał się być martwy tylko w 20 proc. Skutkiem ubocznym leczenia chemią jest częściowe uszkodzenie słuchu dziecka, rekompensowane przez aparaty słuchowe. Chłopiec ma obniżoną odporność, poddawany jest intensywnej rehabilitacji, wymaga szczególnej opieki. Często musi odwiedzać CZD.

Szymonek znaczną część swojego życia spędził w szpitalnych łóżeczkach, ale mimo to jest dzieckiem pogodnym, ciekawym wszystkiego i bardzo cierpliwym przy przyjmowaniu leków i wszelkich zabiegach.
Chłopiec jest podopiecznym fundacji ,,Nasze Dzieci”.

Nr konta fundacji „Nasze Dzieci” – Bank PEKAO S.A. VII oddział w Warszawie 76124011091111001011637630 z dopiskiem „dla Szymonka Świdra” Zachęcamy do wsparcia w leczeniu i rehabilitacji małego wojownika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here