Gaz pieprzowy w nielegalnym salonie gier

0

Funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili kolejne automaty do gier w nielegalnym salonie działającym na terenie powiatu nyskiego. Udana próba uruchomienia jednego z automatów zakończyła się rozpyleniem gazu pieprzowego, co utrudniło przeprowadzenie czynności kontrolnych przez funkcjonariuszy.

Do ujawnienia nielegalnego salonu gier doszło pod koniec października. Późnym popołudniem funkcjonariusze podeszli do drzwi czynnego salonu, którego wejście było monitorowane. Pomimo wielokrotnego wezwania do otwarcia drzwi lokalu i braku reakcji, funkcjonariusze musieli wyważyć drzwi.

Na miejscu stwierdzono, że drzwi wejściowe były wyposażone w zamek elektromagnetyczny, umożliwiający ich zdalne otwieranie i zamykanie. Dodatkowo wnętrze budynku było monitorowane. W lokalu znajdował się drugi pokój z okratowanym wejściem zamkniętym na kłódkę. W pokoju znaleziono osprzęt i okablowanie monitoringu oraz automaty do gier. Funkcjonariusze podjęli próbę uruchomienia automatów do gier. Po udanej próbie uruchomienia jednego automatu w lokalu zaczął rozpylać się gaz. Trudności w oddychaniu, podrażnienia skóry i oczu spowodowały, że funkcjonariusze musieli przerwać czynności kontrolne i opuścić obiekt. Na miejsce została wezwana Policja i Straż Pożarna.

Po zabezpieczeniu pomieszczenia przez służby i wywietrzeniu lokalu funkcjonariusze opolskiej KAS przystąpili do przeszukania. W pomieszczeniu z automatami technik Policji ujawnił urządzenie z wmontowanym pojemnikiem gazu pieprzowego, zdalnie sterowanym, które było podłączone przewodami ze źródłem zasilania w drugim pomieszczeniu. Podsumowując, w wyniku przeprowadzonej akcji zatrzymano 3 automaty do gier, 900 zł w gotówce i urządzenie monitoringu.

(fot. Izba Administracji Skarbowej w Opolu)

Opisane zdarzenie polegające na uruchomieniu pojemnika z gazem pieprzowym w trakcie prowadzenia czynności kontrolnych stanowi narażenie zdrowia i życia funkcjonariuszy. Dlatego też Krajowa Administracja Skarbowa złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 223 Kodeksu Karnego polegającego na czynnej napaści na funkcjonariusza w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, który to czyn podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.


W październikowych działaniach kontrolnych przeprowadzonych na terenie województwa opolskiego, Krajowa Administracja Skarbowa przejęła 93 sztuki nielegalnych automatów do gier, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. W działaniach wzięli udział funkcjonariusze celno-skarbowi wspierani przez funkcjonariuszy Policji. W kilku przypadkach, wskutek braku reakcji personelu salonów gier na wezwania do otworzenia lokalu, funkcjonariusze wchodzili do obiektów siłowo. Szesnastu osobom postawiono zarzuty karne. W sprawach zajętych nielegalnych automatów są prowadzone stosowne postępowania karne skarbowe oraz postępowania w zakresie orzeczenia kar pieniężnych.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Opolu

(fot. Izba Administracji Skarbowej w Opolu)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here