Policja podsumowuje akcję „Znicz 2019”

0

Prudniccy policjanci zakończyli akcję „Znicz 2019”, która w tym roku trwała 4 dni. Podczas prowadzonych działań na drogach powiatu oraz w rejonie cmentarzy było bezpiecznie.

Policjanci odnotowali jeden wypadek drogowy oraz niegroźną kolizję. W zdarzeniach tych 1 osoba została ranna. Policjanci przeprowadzili ponad 300 kontroli stanu trzeźwości kierowców. Nie odnotowano interwencji związanych z naruszeniem porządku publicznego w rejonach nekropolii.

Podczas wzmożonych działań, w powiecie prudnickim nad bezpieczeństwem na drogach i w rejonach cmentarzy czuwała większa liczba policyjnych patroli. Funkcjonariusze pomagali mieszkańcom w dotarciu na groby bliskich, a także kierowali ruchem, aby zminimalizować utrudnienia komunikacyjne.

Kierowcy musieli się liczyć z częstymi kontrolami. Policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką się poruszali. Kontrolowali także trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Każda kontrola drogowa wiązała się również ze sprawdzeniem, czy jadący używają pasów bezpieczeństwa, a dzieci dodatkowo są przewożone w fotelikach.

Akcja „Znicz 2019” na drogach powiatu prudnickiego minęła spokojnie. Od czwartku do niedzieli doszło do jednego wypadku drogowego oraz niegroźnej kolizji. W zdarzeniach tych jedna osoba została ranna. Policjanci przeprowadzili ponad 300 kontroli stanu trzeźwości kierowców – wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi.

Nie otrzymaliśmy również żadnych zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju, a także nie podejmowaliśmy interwencji związanych z naruszeniem porządku publicznego w rejonach cmentarzy – informują prudniccy policjanci.

Kolizja trzech samochodów w Moszczance

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here