Kolejny odcinek ulicy Przemysłowej gotowy

1

Dziś (31.10.) oficjalnie oddano do użytku kolejny odcinek ul. Przemysłowej w Prudniku, osi komunikacyjnej północnej części podstrefy ekonomicznej.

– W sumie mam już około kilometra tej drogi. Dziś otwieramy odcinek o długości około 500 metrów – mówi burmistrz Grzegorz Zawiślak. – To świetna inicjatywa, która pokazuje, że odnawiane muszą być nie tylko drogi główne, łączące miasta, ale też i lokalne, ułatwiające życie przedsiębiorcom, drogi z których w przyszłości będą korzystały firmy, które się tutaj ulokują.

Droga powstała w ramach projektu i przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w Opolu (50 proc. kosztów inwestycji), stąd obecność na otwarciu członka Zarządu Województwa Szymona Ogłazy.

Burmistrz dziękował samorządowi Powiatu Prudnickiego, który miał udział w projekcie. Z kolei wicemarszałek Ogłaza podkreślał umiejętność współpracy kilku samorządów w powstaniu projektu i w konsekwencji realizacji zadań poszczególnych partnerów oraz charakter prudnickiej drogi, która stanowi oś komunikacyjną dla podstrefy ekonomicznej.

Inwestycja kosztowała 1,7 mln zł. W ramach zadania zbudowano drogę o nawierzchni asfaltowej z chodnikiem, kanalizację deszczową, rury ochronne dla sieci teletechnicznych oraz oświetlenie uliczne. Wykonawcą inwestycji była spółka Technical Solutions. W planach jest połączenie ul. Przemysłowej z ul. Nyską w rejonie wiaduktu kolejowego.

Obecnie przy ulicy Przemysłowej znajdują się firmy: Moretto Polska, Furnika, Zakład Usług Komunalnych i częściowo Diversa. Pod znakiem zapytania jest uruchomienie zakładu obróbki kamienia czeskiego przedsiębiorcy, który zadeklarował realizację inwestycji w tym miejscu.

(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here