Nadleśnictwo Prudnik: 60 lat i sztandar

0

Nadleśnictwo Prudnik powołano do życia w 1959 roku. Dostojny jubilat doczekał się sztandaru.

Czwartek 24 października był dniem uroczystych obchodów 60-lecia Nadleśnictwa Prudnik. W godzinach przedpołudniowych w kościele w Prudniku-Lesie pobłogosławiono nowy sztandar Nadleśnictwa Prudniku, podczas uroczystości w Kinie Diana przekazano go nadleśniczemu Markowi Cholewie, a ten wręczył pocztowi sztandarowemu.

Uroczystość w kinie była okazją do poznania historii lasów miejskich Prudnika, siedziby Nadleśnictwa przy ul. Dąbrowskiego oraz dziejów samego Nadleśnictwa, jako jednostki w strukturze Lasów Państwowych. Były też chwile wzruszające, kiedy były nadleśniczy Stanisław Jurecki wspominał zmarłych pracowników Nadleśnictwa.

Więcej o wydarzeniu będzie można przeczytać „Tygodniku Prudnickim” (wydanie 30.10.2019). Zachęcamy do obejrzenia filmów z przekazania sztandaru, film wykonany z okazji jubileuszu oraz fotorelację z uroczystości w „Dianie”.


UWAGA! W piątek po południu będziemy mieli dla Was filmową niespodziankę, szczególnie dla sympatyków lokalnej historii. Wróćcie na Portal Informacyjny TerazPrudnik.pl 25 października!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here