500 plus od opolskiego ZUS dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

1

Opolski ZUS wydał prawie tysiąc decyzji o przyznaniu dodatku uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Na tej podstawie, 941 osób mogło się cieszyć z pierwszych przelewów bądź wizyty listonosza i gotówki z programu 500 plus dla osób niesamodzielnych.

W każdym roboczym dniu października do opolskich placówek ZUS wpływało średnio 170  wniosków o przyznanie świadczenia w ramach programu 500 plus dla osób niesamodzielnych. Z wyliczeń opolskiego ZUS wynika, że o ten specjalny dodatek zawnioskowało do tej pory 25 proc. wszystkich potencjalnie uprawnionych w województwie opolskim.

– Do poniedziałku włącznie przyjęliśmy 5794 wnioski. – mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie opolskim. – To te zarejestrowane nie tylko
w październiku ale też we wrześniu, czyli jeszcze przed wejściem w życie ustawy o tym dodatku pieniężnym. Oprócz prawie tysiąca wydanych decyzji, kolejnych 1400 czeka na opinię lekarzy orzeczników ZUS pod kątem orzeczenia o niezdolności do samodzielnej egzystencji, a to oprócz kryterium dochodowego właściwie najważniejszy do rozstrzygnięcia element, byśmy mogli wypłacać świadczenie 500 plus.

W całej Polsce do jednostek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło 306 tys. wniosków o świadczenie uzupełniające 500 plus, a decyzje o przyznaniu tego świadczenie trafiły do ponad 84 tys. osób.

 

1 KOMENTARZ

  1. 80 letnia Kobieta która jest po bajpasach ma rozrusznik ,zwyrodnienie kregoslupa ,nadciśnienie tetnicze i wiele jeszcze innych schorzeń nie otrzymala tego swiadczenia bo sama potrafi sie ubrac ,wstacli itp.Lekarz orzecznik stwiwrdzil ze jej sie nie należy takie świadczenie mimo ze ma 900 zl netto emerytury wiec może niech ZUS jasno okresli kto stajacy na komisji dostanie te świadczenia dla mnie to jedna wielka kpina !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here