Festiwal Beethovenowski turystycznym produktem roku

0
(mat. Muzeum Regionalne w Głogówku)

Głogówecka edycja Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena otrzymała ogólnopolską nagrodę Turystyczny Produkt Turystyczny Roku 2019.

– Idea nagrodzenia najlepszych produktów i usług dedykowanych uczestnikom i organizatorom turystyki w Polsce powstała pięć lat temu w Świdnicy podczas Kongresu Turystyki Polskiej, kiedy redakcja Forum Biznesu dołączyła do grona partnerów wydarzenia – czytamy w informacji organizatora festiwalu Muzeum Regionalnego w Głogówku. – Celem programu jest promocja usług i produktów z branży turystycznej, które reprezentują najwyższe standardy oraz gwarantują klientom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie.

Festiwal upamiętnia pobyt w Głogówku niemieckiego kompozytora Ludwiga van Beethovena. Pomysłodawcą i wieloletnim głównym organizatorem wydarzenia był muzykolog Zbigniew Pawlicki oraz Towarzystwo Śpiewacze „Harfa” w Warszawie. Obecnie realizatorem festiwalu jest Muzeum Regionalne w Głogówku. W tym roku odbyła się jego 27. edycja.

Nagrodę podczas Kongresu Turystyki Polskiej w Świdnicy (16 – 17 października) odebrał kierownik muzeum Aleksander Devosges Cuber.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here