Wyróżnienie dla prudnickiego starosty

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Dzisiaj (11 października) odbył się koncert inauguracyjny XXVII Śląski Festiwal Ziemi Prudnickiej im. Ludwiga van Beethovena. W sali reprezentacyjnej Pałacu Fränkla w Prudniku miał miejsce „Wieczór bel canto”. Zanim jednak doszło do zaprezentowania atrakcji muzycznych miała miejsce mała oficjalna uroczystość.

(fot. Grzegorz Weigt)

Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Opolskiego starosta strzelecki Józef Swaczyna wręczył staroście prudnickiemu Radosławowi Roszkowskiemu medal wraz z życzeniami od Zarządu Związku Powiatów Polskich i Komisji Rewizyjnej Związku (jej przewodniczącym jest Józef Swaczyna).

(fot. Grzegorz Weigt)

Józef Swaczyna mówił podczas wręczania wyróżnienia: – Bardzo się ucieszyłem, kiedy również starosta prudnicki pan Roszkowski takie najwyższe odznaczenie Związku Powiatów Polskich otrzymał. Jest mi bardzo miło, że mogę w imieniu tego zarządu oraz w imieniu Konwentu Powiatów Województwa Opolskiego wręczyć medal. Współpracujemy już z Radkiem kilkanaście lat i zawsze kiedy przyjeżdża na konwenty, a przyjeżdża zawsze, w przeciwieństwie do innych, angażuje się w prace konwentu. Ten medal naprawdę mu się należy.

W odpowiedzi starosta Roszkowski docenił osobę starosty strzeleckiego: – Jest to starosta, który cieszy się ogromnym autorytetem, jest szefem konwentu chyba już dziewięć lat. Możemy zawsze liczyć na jego wsparcie, na to, że kiedy przychodzi trudny czas dla powiatów to stoi na warcie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here