Iluminacja zamku w Głogówku

3

Rok temu odnowiona została elewacja skrzydła zamku dolnego w Głogówku. Od piątku będzie podświetlona.

Oficjalne włączenie iluminacji odbędzie się w najbliższy piątek, 11 października. Program wydarzenia rozpocznie się o godz. 16.00 od otwarcia wystawy fotograficzne „Zamek – wczoraj i dziś” w Muzeum Regionalnym. Godzinę później zaplanowano koncert zespołów muzycznych, a o godz. 18.30 włączenie iluminacji. Ostatnim punktem programu będzie nocne zwiedzanie wieży basztowej, z której szczytu będzie można podziwiać nocną panoramę miasta (godz. 19.00 – 20.00).

Zobacz zamek w Łące z lotu drona: To nie będzie miły widok

3 KOMENTARZE

  1. Wieza basztowa/ to mi sie kojarzy z gornictwem, dokladnie wieza kopalniana i nadszybie. Proponuje raczej- osmioboczna wieza zegarowa , nakryta baniastym chelmem ( zamek dolny polowa XVII wieku) w Glogowku naturalnie.

    • Trafna uwaga. Ja się zastanawiam, o którą właściwie wieżę chodzi? A może o wieżę przy muzeum, a nie wieżę nad bramą w skrzydle zamku dolnego?

  2. Witam ponownie , jesli nie przeniesiono muzeum do zamku w calosci, to zostaje jeszcze baszta strazniczo- wiezienna, najwazniejsze ze zamek wraca do swietnosci, nie moge sie doczekac otwarcia calego kompleksu pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here