Jak poprawić efektywność poszukiwań na pograniczu

0

Służby z Polski i Rep. Czeskiej wzięły udział w warsztatach szkoleniowych, których celem jest poprawienie skuteczności działań w poszukiwaniu osób zaginionych na pograniczu.

W ćwiczeniach zorganizowanych 1 i 2 października w Pokrzywnej wzięli udział polscy i czescy policjanci z zespołów poszukiwawczych, funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu, eksperci z Komendy Głównej Policji w Warszawie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, nadleśniczy Nadleśnictwa Prudnik, przedstawiciele Fundacji EMS z Opola oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Suchego Boru.

– Podczas polsko-czeskich warsztatów funkcjonariusze omówili wspólne procedury transgraniczne współdziałania policji polskiej i czeskiej, poruszono również kwestię psychologicznych aspektów poszukiwania osób zaginionych w terenie – informuje opolska policja. – W zajęciach wykorzystano zakupiony w ramach projektu sprzęt, który stanowił wyposażenie mobilnego sztabu dowodzenia w celu przeprowadzenia odprawy policjantów przed poszukiwaniami i kontroli ich postępów w poszukiwaniach

Pierwszą edycję warsztatów zorganizowano w ramach polsko-czeskiego mikroprojektu.

(fot. KWP Opole)
(fot. KWP Opole)
(fot. KWP Opole)
(fot. KWP Opole)
(fot. KWP Opole)
(fot. KWP Opole)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here