15 lat turystycznych „Dinozaurów”

0

Choć Klub Dinozaurów przy Oddziale PTTK w Prudnik nie ma jeszcze imponującego stażu, to zrzesza najbardziej zasłużonych i z najdłuższym stażem członkowskim turystów i krajoznawców.

Dziś wieczorem (10 października) w restauracji przy ul. Łukowej w Prudniku „dinozaury” obchodziły 15. jubileusz powstania klubu. Jego założenie było spontaniczne.

– Stało się to podczas uroczystości 50-lecia prudnickiego PTTK – wspomina dla „TP” Elżbieta Zagłoba-Zygler. – Gdy wyszyliśmy przed ratusz, gdzie było robione zdjęcie członków PTTK, spojrzałam na starszych kolegów i zawołałam: „Dinozaury, zróbmy sobie osobne zdjęcie”. I wtedy pojawiła się myśl, a może by tak założyć klub. Ustaliliśmy, że spotykamy się w Domu Kultury i tak się zaczęło.

Członków-założycieli było jedenastu. Z czasem grupa powiększyła się do ponad 30. osób. Obecnie prezesem klubu jest Andrzej Góra.

Z życzeniami dla „dinozaurów” pospieszył burmistrz Grzegorz Zawiślak, który oprócz kosza z łakociami przekazał turystom-seniorom album fotografii Prudnika Grzegorza Kubiaka.

Więcej o klubie będzie można przeczytać w październikowym wydaniu „Wędrowca”, dodatku turystycznym do „Tygodnika Prudnickiego”, jak zwykle w ostatnim numerze miesiąca.

Sto lat Dinozaury!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here