Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (9 października)

0

A Ty na kogo zagłosujesz? W najbliższą niedzielę 13 października oddamy – nie wszyscy – głos w wyborach do Sejmu i Senatu. Nie jest łatwo wybrać, choć jak twierdzą eksperci, to są te wybory po 1989 roku, w których największy odsetek społeczeństwa ma mocno wyrobione zdanie, a głosowanie będzie tylko formalnością. W gazecie publikujemy ostatnie materiały wyborcze, rozmowy z politykami, informacje z konferencji wyborczych i listę wszystkich kandydatów do parlamentu z województwa opolskiego. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 9 października)? Oto zapowiedzi:

 • Starosta i posłanka zapowiadają: „Aleksandrówka” może ruszyć za dwa lata. Władze powiatu nyskiego wspólnie z posłanką Katarzyną Czocharą zapowiadają ponowne uruchomienie ośrodka rehabilitacji dzieci w budynku „Aleksandrówki” w Jarnołtówku.
 • Zginął na miejscu. W poniedziałek przed godz. 1.00 na trasie Biała – Solec doszło do śmiertelnego wypadku drogowego.
 • Najgorszy blok socjalny w Polsce? Dramatyczna sytuacja lokatorów mieszkań socjalnych przy ul. Chrobrego 49 w Prudniku była głównym tematem reportażu magazynu Uwaga! TVN.
 • Wyborcze obietnice: Obwodnica Namysłowa poza kolejnością? W niedzielę 6 października w Opolu kandydat na posła z listy PiS Janusz Kowalski złożył obietnicę wyborczą. Wraz z burmistrzami Brzegu i Namysłowa zapowiedział budowę drugiego mostu w Brzegu i obwodnicy Namysłowa w ciągu drogi krajowej nr 39. W tym momencie prudniczanom, powinna zapalić się „czerwona lampka”.
 • Prudnik „wykręcił” 13. miejsce w Polsce. Będzie czujnik smogu. Wraz z końcem września zakończyła się ósma edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej Kręć Kilometry organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. Zgłoszony przez redakcję „Tygodnika Prudnickiego” Prudnik zajął w rywalizacji miast 13. miejsce w Polsce i 5. wśród miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców.
 • Likwidacja prudnickiej porodówki a kampania wyborcza. Dlaczego w kampanii wyborczej nie wykorzystuje się tematu likwidacji porodówki w Prudniku? Okazuje się, że są wyjątki.
 • Wybory: Zmodernizowany stadion do końca kadencji. Starający się o reelekcję poseł na Sejm Kamil Bortniczuk zapowiedział, że do końca przyszłej kadencji Stadion K7 przy ul. Kolejowej zostanie zmodernizowany. Zobaczymy…
 • Tajemniczy osobnik. Prudniccy policjanci szukali nożownika, ale nie natrafili ani na tajemniczego człowieka, ani na jego wóz.
 • Inwestycje: Droga Wierzch – Mionów już bez dziur. W przyszłym roku ulica Konopnickiej. Mieszkańcy dwóch sołectw i użytkownicy gminnej szosy z Wierzchu do Mionowa mogą zapomnieć o dziurawym jak ser szwajcarski asfalcie. Właśnie zakończył się jej remont.
 • W parku: Prace już po terminie. Koniec września to końcowy termin zakończenia prac w prudnickim parku. Tak się nie stało.
 • Jubileusz: Są ze sobą ponad pół wieku. Osiemnaście par otrzymało medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez prezydenta RP. W gazecie publikujemy duże zdjęcie jubilatów.
 • Fabryka Robotów już nie w Łączniku. Fabryka Robotów, popularna i nietuzinkowa atrakcja turystyczna gminy Biała i powiatu prudnickiego nie mieści się już w Łączniku. W „Tygodniku Prudnickim” piszemy, gdzie właściciel przeniósł swoją ekspozycję.
 • Wybory: Wszelkie wsparcie jest nam potrzebne. W tej kampanii wyborczej udzielam swojego poparcia i oddam głos na Pawła Grabowskiego, któremu w stu procentach ufam – zapowiedział podczas konferencji prasowej burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.
 • Pasje: Superhodowca z Prudnika. Tak o nim piszą w krajowej i zagranicznej prasie branżowej, taką opinię mają fachowcy, a tytuł „hodowcy XXI wieku” potwierdzają coroczne efekty ciężkiej i systematycznej pracy. Mowa o Marku Trzasce.
 • Soli Deo: Uwięzienie w Prudniku. 65. rocznica uwięzienia w Prudniku Prymasa Tysiąclecia stała się impulsem do zrealizowania projektu Soli Deo Kardynał Stefan Wyszyński.
 • Sztuka: Pejzaże metafizyczne. W czwartek 26 września w Muzeum Ziemi Prudnickiej miał miejsce wernisaż prac malarskich i graficznych Dominika Woźniaka. Podczas spotkania z prudnickiego (i nie tylko) publicznością artysta opowiadał o swojej twórczości. Było refleksyjnie i radośnie, inspirująco.
 • Sport (koszykówka): Zbombardowali faworyta „trójkami”. Kochana Pogonio, dokopcie dzisiaj naszym sympatycznym gościom – zagrzewał do walki biało-niebieskich burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak, który na inaugurację przy Łuczniczej dokonał symbolicznego podrzutu piłki.
 • Sport (piłka nożna): Będzie stadion? A co z drużyną? Pogoń Prudnik i Agroplon dzieliła zbyt duża różnica w piłkarskich umiejętnościach, aby pierwsza z drużyn mogła prowadzić wyrównaną walkę. Z przebiegu gry goście zasłużyli na wyższe zwycięstwo, ale na szczęście mamy Roskosza, którego nie jest tak łatwo pokonać – pisze Mieczysław Matczak.
 • Sport: Z kart historii Rolnika Biedrzychowice. Tym razem losy głogówecko-biedrzychowickiej drużyny w 1993 roku.
 • Sport (piłka nożna): Zmagania Orlika Prudnik. Cała strona poświęcona ostatnim wynikom piłkarskim drużyny Orlika Prudnik Rocznik 2010.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here