Znów głośno o Prudniku: Najgorszy blok socjalny w Polsce

3

Setki interwencji policji, podwójne morderstwo, kilkadziesiąt podpaleń to bilans zdarzeń z ostatnich dwóch lat w kamienicy socjalnej w Prudniku – to zapowiedź reportażu w magazynie interwencyjnym UWAGA!, który wyemitowany zostanie w ogólnopolskim kanale TVN w sobotę 5 października o godz. 19.50.

Chodzi o słynną – jak się okazuje już nie tylko w Prudniku – kamienicę przy ul. Chrobrego 49. Reporterzy rozmawiali między innymi z mieszkańcami budynku oraz dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej Tadeuszem Piątkowskim.

Historia problemów kamienicy jest dłuższa niż dwa lata i trwa od chwili, gdy budynek został wyremontowany staraniem gminy z przeznaczeniem na mieszkania socjalne. Już w 2012 roku w „Tygodniku Prudnickim” ukazał się artykuł pod tytułem „Strach tu mieszkać”. Seria materiałów prasowych dotyczących tego budynku jest długa.

Jak na razie kolejne władze gminy, a także służby państwowe odpowiedzialne za bezpieczeństwo obywateli, nie potrafią sobie poradzić z problemem „Chrobrego 49”. Powód jest oczywisty: część lokatorów kamienicy nie nadaje się do życia w społeczeństwie, stanowiąc zagrożenie dla siebie i otoczenia.

ZOBACZ ZAPOWIEDŹ REPORTAŻU (KLIKNIJ NA OBRAZEK):

(mat. Uwaga TVN)

Pożar na ul. Chrobrego w Prudniku

 

3 KOMENTARZE

  1. To jest nie do pojęcia ze tam.ludzie mieszkają i oni tylko ta p[…]ą ze cos z tym robią a tak na prawdę siedzą i kase za to.zgarniją i kawkę popijają

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here