Soli Deo artystycznie

1
(fot. Grzegorz Weigt)

We wtorek 1 października odbyła się w Prudniku konferencja naukowa realizowana w ramach projektu Soli Deo Kardynał Stefan Wyszyński. Pierwsza część konferencji to wykłady, które zaprezentowali: dr Ewa Czaczkowska (Wpływ programu milenijnego Prymasa Stefana Wyszyńskiego na odzyskanie przez Polskę wolności), franciszkanin o.Wit Bołd (Prymas w Prudniku: między historią a legendą), Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie (Wpływ uwięzienia Prymasa na jego rozwój duchowy) i reżyser Paweł Woldan (Sylwetka Prymasa Wyszyńskiego w filmach).

Na spotkanie w sali widowiskowej kina „Diana” zaprosili jej organizatorzy: poseł na Sejm RP Katarzyna Czochara, Mieczysław Partyczny sołtys wsi Moszczanka (prezes Stowarzyszenia Miłośników Wsi Moszczanka) i Ludmiła Lisowska ze Stowarzyszenia Przyjaciół Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Prudniku. Konferencję prowadził historyk Franciszek Dendewicz.

Druga część wczorajszego spotkania to podsumowanie konkursów: plastycznego i literackiego, również zrealizowanych w ramach projektu Soli Deo. Organizatorzy i zaproszeni goście wręczali nagrody dzieciom i młodzieży, wyróżnionym i nagrodzonym w tych konkursach. Wraz z laureatami obecni byli rodzice, opiekunowie ze szkół i ośrodków.

Więcej wkrótce w „Tygodniku Prudnickim”.

1 KOMENTARZ

  1. w prudniku jest bardzo mocna sekta judeo watykanistów satanistów…aż dziw bierze że nie pomodlili się do martwego żyda o to żeby było troche lepiej w neustdadt…po owocach ich poznacie…jest coraz gorzej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here