Prudnik wykręcił 13. miejsce w Polsce! Będzie czujnik smogu

0

Wraz z końcem września zakończyła się ósma edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej Kręć Kilometry organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. Zgłoszony przez redakcję „Tygodnika Prudnickiego” Prudnik zajął w rywalizacji miast 13. miejsce w Polsce i 5. wśród miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców.

To niewątpliwie sukces dla niewielkiego miasta. By zdobyć tak wysokie pozycje prudniczanie i sympatycy miasta przejechali od 23 maja na rowerach 146 565 kilometrów! Sumowanie odległości odbywało się przez aplikacje na telefony lub urządzenia GPS, a następnie eksportowanie wyników na stronę www kreckilometry.pl. Prudniczanie zdeklasowali masę dużych miast polskich, a w województwie opolskim nie mieli równych. Następne miasto z tego regionu zajęło w klasyfikacji ogólnej dopiero 68. miejsce i było to Opole (31 143 km). Wśród miast na Śląsku Prudnik zajął 2. miejsce, ustępując jedynie Wrocławiowi. Do akcji zgłoszono 712 (!) miejscowości w Polsce.

50 miast do 50. tysięcy mieszkańców z największą liczbą zdobytych kilometrów otrzyma od organizatora akcji czujniki smogu. Prudnik zajął w tym gronie 5. miejsce, więc urządzenie jest dla miasta zagwarantowane.

Dziękujemy wszystkim, którzy przez ostatnie miesiące jeździli na rowerach, zapisywali swoje trasy i przesyłali na stronę akcji Allegro. Dzięki Wam pokazaliśmy, że liczymy się na mapie rowerowej Polski!

Prudnik najbardziej rowerowym miastem w Polsce? Możemy to udowodnić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here