Wężykiem z promilami

0
fot. KPP Prudnik

Jechali jeden za drugim, nie byli jednak znajomymi. Co ich łączyło? Stan upojenia alkoholowego oraz „technika” jazdy. 23 i 41-latek „wydmuchali” łącznie ponad 4 promile. Przypominamy, nietrzeźwi rowerzyści nie są bezkarni na drodze.

Sytuacja miała miejsce w czwartek (12 września), tuż przed godziną 19.00 na terenie gminy Głogówek. Prudniccy policjanci ruchu drogowego patrolujący drogę krajową nr 40 zauważyli dwóch rowerzystów, jadących jeden za drugim w odległości 50 metrów od siebie, którzy mieli wyraźny problem z utrzymaniem równowagi podczas jazdy. Mężczyźni swoją jazdą stwarzali duże zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Osoby te zostały zatrzymane do kontroli. 23-letni mieszkaniec powiatu nyskiego oraz 41-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego solidarnie „wydmuchali” po ponad 2 promile alkoholu. Jak się okazało, nie byli oni znajomymi. Jedynie co ich łączyło to stan upojenia alkoholowego i kierunek w jakim zmierzali. Policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę oraz ukarali wysoką grzywną.
Po raz kolejny przypominamy rowerzystom, że obowiązują ich tak samo przepisy ruchu drogowego jak innych użytkowników dróg i zwłaszcza pod wpływem alkoholu mogą doprowadzić do tragicznego wypadku oraz stwarzać zagrożenie dla siebie samych, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here