Prudnik ma szlak miejski

0

Ponad 300 osób przeszło trasę Prudnickiego Szlaku Miejskiego, który dziś został otwarty (21 września).

Licząca 4,5 km trasa pozwala na zobaczenie najciekawszych miejsc i zabytków na terenie miasta. Prowadzi obok zabytków starówki, następnie kieruje się do Parku Miejskiego, obok trzech willi Fränklów, byłej fabryki włókienniczej, cmentarza żydowskiego, dworca kolejowego przez garbaty most i ul. Stromą kończy się na Placu Zamkowym.

– Prudnik musi rozwijać się w wielu kierunkach, i turystycznie, i przemysłowo, i rolniczo – mówił podczas otwarcia szlaku burmistrz Grzegorz Zawiślak.

Uczestnicy wydarzenia otrzymywali okolicznością plakietkę, foldery – przewodniki szlaku (w wersji zwykłej oraz dla dzieci) oraz kartę kontrolą, za pomocą której weryfikowało się przejście trasy. Ci, którzy tego dokonali, otrzymywali prezenty Euroregionu Pradziad – torebkę – nerkę lub nowo wydany album fotografii Grzegorza Kubiaka „Prudnik niezwykły”.

Szlak został zrealizowany w ramach polsko-czeskiego projektu, stąd w otwarciu uczestniczyła spora grupa turystów z zaprzyjaźnionego miasta Karniów (Krnov).

Trasa oznakowana została w terenie za pomocą niebiesko-czerwonych kwadratów (barwy miasta) i uzupełniona o tablice z planem miasta i przebiegiem szlaku, które umieszczono na Rynku, przy ul. Zamkowej oraz w Parku Miejskim. Dodatkowa plansza znajduje się na wiacie przystanku autobusowego przy Urzędzie Miejskim.

Projekt zrealizowała Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here