Sportowy weekend: Falstart koszykarzy Pogoni, Fortuna Głogówek blisko lidera

0
Trener prudnickich koszykarzy Tomasz Michalak (fot. Damian Wicher)

Sprawdź, jak grały w miniony weekend seniorskie zespoły z ziemi prudnickiej 

II LIGA KOBIET, GR. 3

6. KOLEJKA

Promień – Ziemia Lubińska 0:1
Rolnik-Pogoń – Bielawianka 4:1
Skra – Orlik 8:0
Plon – AZS II 2:5
Unia – Jaskółki 2:0

1. Bielawianka Bielawa 6 15 20:9
2. Skra Częstochowa 6 13 19:8
3. Unia Opole 6 13 13:3
4. LUKS Ziemia Lubińska 6 11 9:8
5. Plon Błotnica Strz. 6 10 24:10
6. Rolnik-Pogoń Ziemia Prudnicka 6 10 19:12
7. AZS II Wrocław 6 9 18:13
8. KKS Zabrze 5 7 12:10
9. Orlik Jelenia G. 6 5 9:18
10. Stilon Gorzów Wlkp. 5 3 5:16
11. UKS Jaskółki 6 3 3:19
12. Promień Żary 6 0 2:27


IV LIGA

8. KOLEJKA

Skalnik – Polonia N. 0:2
Głuszyna – Swornica 3:1
Polonia G. – Małapanew 5:2
Gogolin – Piast 1:2
Unia – Olesno 3:1
Chemik – Start 3:0
Skorogoszcz – Porawie 0:4
GKS – Pogoń 2:0

1. Polonia Nysa 8 24 30:7
2. LZS Głuszyna (s) 8 21 21:6
3. Polonia Głubczyce (m) 8 18 30:12
4. Unia Krapkowice 8 18 26:11
5. Porawie Większyce 8 17 15:5
6. MKS Gogolin 8 16 13:11
7. Małapanew Ozimek 8 15 17:14
8. Skalnik Gracze 9 13 16:12
9. Piast Strzelce Op. 8 9 14:20
10. GKS Głuchołazy (b) 8 9 11:21
11. Swornica Czarnowąsy 8 7 10:17
12. Chemik K.-Koźle 8 7 9:16
13. OKS Olesno 9 5 12:23
14. Pogoń Prudnik 8 5 8:29
15. LZS Skorogoszcz (b) 8 4 12:25
16. Start Namysłów 8 1 4:19


KLASA OKRĘGOWA, GR. 2

8. KOLEJKA

Racławiczki – Sparta 3:4
Fortuna – Naprzód J. 2:0
Walce – Twardawa 2:1
Piotrówka – Włókniarz 5:1
Korona – Sokół 2:3
Chrząstowice – Czarni 2:3
Start – Naprzód N. 3:3
Victoria – Stary Ujazd 0:3

1. LZS Chrząstowice 8 18 27:14
2. LZS Stary Ujazd 8 18 18:10
3. LZS Walce 8 17 17:8
4. Fortuna Głogówek (b) 8 17 18:12
5. Korona Krępna (b) 8 15 21:15
6. Czarni Otmuchów (b) 8 15 14:11
7. Start Bogdanowice (b) 8 14 26:22
8. Naprzód Niezdrowice 8 12 17:14
9. KS Twardawa 8 12 13:16
10. Naprzód Jemielnica 8 9 14:21
11. Włókniarz Kietrz 8 9 13:21
12. LZS Racławiczki 8 9 22:23
13. Sokół Niemodlin 8 9 19:20
14. Sparta Paczków 8 7 16:20
15. LZS Piotrówka 8 6 11:19
16. Victoria Cisek 8 0 8:28


KLASA A, GR. 4

7. KOLEJKA

Polonia B. – Mańkowice wo. 3:0
Metalowiec – Lubrza 7:2
Racławia – Domaszkowice 6:4
Polonia P. – Rusocin 0:5
Ligota B.- Radostynia – Ścinawa N.-Korfantów 0:1
Dytmarów – Gryżów 4:1
Rolnik – Sudety 5:2

1. Polonia Prószków (b) 7 18 31:10
2. Racławia Racławice Śl. (s) 7 18 29:15
3. Metalowiec Łambinowice 7 16 37:15
4. LZS Ścinawa N.-Korfantów 7 15 25:11
5. LKS Rusocin 7 12 23:9
6. Polonia Biała 7 12 17:16
7. LZS Domaszkowice 7 10 22:21
8. Rolnik Lasocice (b) 7 10 18:17
9. LZS Ligota B.-Radostynia 7 10 10:12
10. LZS Dytmarów 7 9 23:20
11. Sudety Moszczanka 7 6 12:19
12. LZS Gryżów 7 4 5:18
13. LZS Lubrza (b) 7 0 6:30
14. LZS Mańkowice 7 0 9:54


KLASA A, GR. 6

7. KOLEJKA

Śląsk – Pilszcz 1:4
Victoria – Porawie II 2:0
Odrzanka – Inter 7:0
Lisięcice – Polonia 5:0
Zawisza – Kotlarnia 1:4
Szonów – Orzeł 3:3
Babice – Sławięcice 1:2

1. LZS Lisięcice 7 21 35:4
2. FC Pilszcz 7 18 17:8
3. LKS Szonów (b) 7 16 33:10
4. Orzeł Branice 7 14 20:8
5. Victoria Łany 7 13 18:9
6. KS Sławięcice 7 10 9:10
7. Zawisza St. Kuźnia 7 10 15:20
8. Porawie II Większyce 7 9 16:16
9. LZS Kotlarnia 7 7 10:13
10. Odrzanka Dziergowice 7 7 12:22
11. LKS Babice (b) 7 7 10:9
12. Śląsk Reńska Wieś 7 5 10:14
13. Polonia Ściborzyce 7 4 8:32
14. Inter Mechnica 7 0 2:40


KLASA B, GR. 7

7. KOLEJKA

Zieloni – Chmielowice 4:1
Chrzelice – Polonia II 0:4
Groszmal – Przysiecz 8:0
Orzeł II – Wawelno 4:0
Górażdże – Grudzice 4:2
Chrząszczyce – Przechód 7:0

1. Groszmal Opole 5 15 34:4
2. Zieloni Ligota Tuł. 6 13 15:11
3. LZS Przechód 7 12 27:20
4. Orzeł II Źlinice (b) 7 12 19:19
5. LZS Grudzice 6 11 13:8
6. Polonia II Prószków (b) 6 10 15:10
7. KS Górażdże 6 10 18:16
8. LZS Chrząszczyce 6 8 21:11
9. LZS Przysiecz 7 7 14:21
10. LZS Wawelno 6 6 10:21
11. Polonia Pogórze 5 3 7:27
12. LKS Chmielowice 6 3 10:18
13. LZS Chrzelice 7 3 7:24


KLASA B, GR. 9

5. KOLEJKA

Grom – Delta 2:6
GKS II – Czyżowice 2:0
Niwnica – Jasienica D. 2:4
Włodary – Łąka Prudnicka 3:2

LZS Łąka Prudnicka, bez dwóch kluczowych zawodników: Piwowarskiego i Brożka, czekał ciężki mecz. Gospodarze po wysokim zwycięstwie tydzień temu, nastawili się na kolejną wygraną. I już po trzech minutach prowadził 2:0. Nasz zespół, z młodymi zawodnikami w składzie, jednak się nie poddał. Z rzutu karnego kontaktową bramkę strzelił M. Bernacki, a tuż przed przerwą po uderzeniu tego samego zawodnika piłka odbiła się od obrońcy i po rykoszecie wpadła do siatki (2:2). Po zmianie stron obie drużyny poszły na wymianę ciosów i o ten jeden lepsi okazali się miejscowi.
Nic się nie stało chłopaki, była walka i na tyle było nas stać.

LZS ŁĄKA PRUDNICKA: Porębski, Kosek, Bednarski, Woźniak (R. Bolibrzuch), Giżycki, Mykita, (Łukaszewski) Bernacki, Pukała, Kochanowski (Smyk), Buras, Cios (P. Bolibrzuch).

(tekst: Rafał Bolibrzuch)

1. LZS Polski Świętów 5 15 15:5
2. LZS Kępnica 5 12 27:9
3. GKS II Głuchołazy (b) 5 10 11:7
4. LZS Łąka Prudnicka 5 9 19:12
5. Delta Bielice 5 9 20:16
6. LZS Jasienica D. 5 9 13:13
7. LZS Włodary 5 7 12:7
8. LZS Czyżowice 5 5 13:14
9. LZS Niwnica 5 4 9:14
10. LZS Kolnowice 5 2 13:23
11. LZS Rudziczka 5 2 9:20
12. Grom Szybowice 5 1 6:27


KLASA B, GR. 10

5. KOLEJKA

Otmęt – Strzeleczki 4:1
Łowkowice – Partyzant 3:1
Kujawy – Stare Kotkowice 4:1
Rzepcze – Kosmos 7:0
Nowy Dwór – Benfica 6:0
Rolnik – Zawada 1:3

1. LZS Nowy Dwór 5 15 20:3
2. LZS Łowkowice 5 12 13:6
3. LZS Kujawy 5 10 14:11
4. LZS Stare Kotkowice 5 10 9:7
5. Partyzant Kazimierz (b) 5 9 14:5
6. Otmęt Krapkowice 5 9 21:6
7. LZS Rzepcze 5 8 10:6
8. LZS Zawada 5 7 10:12
9. LKS Strzeleczki 5 4 16:13
10. Kosmos Dobra 5 3 8:19
11. Benfica Klisino (b) 5 0 3:17
12. Rolnik Biedrzychowice (s) 5 0 2:35


I LIGA KOSZYKARZY

1. KOLEJKA
Weegree AZS Opole – Pogoń Prudnik 90:79 (32:17, 18:22, 17:28, 23:12)

AZS: Wilk 8 (1×3), Szymański 13 (1×3), Ochońko 15 (1×3, 5 as.), W. Leszczyński 11, Cichoń 10 (9 zb.), Barszcz, Krawiec 7 (6 zb.), Kaczmarzyk 19 (1×3), M. Leszczyński 7 (1×3), Dawdo. Trenerzy: Dominik Tomczyk, Jędrzej Siuda.

POGOŃ: Sanny, Salamonik 3, Pisarczyk 12, Mordzak 19, Mroczek-Truskowski 15 (2×3, 5 as.), Sroka 5 (1×3), Nowakowski 14 (10 zb.), P. Garwol, Suliński 11 (1×3, 5 zb.). Trenerzy: Tomasz Michalak, Grzegorz Mordzak.

SĘDZIOWIE: Marek Czernek (Kraków), Krzysztof Krajewski (Bytom), Mateusz Dukiel (Wrocław).

WIDZÓW: 600

WKK – Kotwica 102:82 (24:19, 31:23, 28:20, 19:20)

WKK: Prostak 23, Niedźwiedzki 21, Patoka 19, Koelner 12, Kroczak 11, Jędrzejewski 9, Sitnik 4, Madejski 3, Matusiak, Pułkotycki, Uberna.

KOTWICA: Wróbel 21, Stanios 20, Bodych 12, Przyborowski 9, Madray 7, Kruszczyński 6, Walda 5, Janczak 2, Grujić, Korolczuk, Strzępek.

Księżak – Sokół 75:89 (18:26, 14:24, 28:18, 15:21)

KSIĘŻAK: Grod 16, Kobus 12, Samsonowicz 11, Stopierzyński 10, Tradecki 10, Ratajczak 6, Czyż 5, Robak 5, Świderski.

SOKÓŁ: Wieloch 21, Kulikowski 17, Ciechociński 15, Pawlak 15, Konopatzki 9, Karolak 5, Klima 4, Czerwonka 3, Szymański.

GKS – Biofarm 108:94 (27:19, 20:24, 33:21, 28:30)

GKS: Jankowski 34, Szymczak 27, Zmarlak 11, Woroniecki 9, Kędel 8, Majka 8, Wrona 6, Kulon 5, Karpacz, Zawadzki.

BIOFARM: Flieger 27, Mateusz Bręk 14, Fatz 12, Struski 11, Rutkowski 10, Wojciech Tomaszewski 9, Marek 7, Marcin Tomaszewski 4, Kleszcz, Smorawiński.

Czarni – Doral 71:69 (17:18, 15:20, 22:18, 17:13)

CZARNI: Małgorzaciak 16, Dutkiewicz 13, Kordalski 11, Pełka 9, Jakubiak 8, Długosz 7, Fraś 5, Janiak 2, Wyszkowski.

DORAL: Malesa 17, Bartkowiak 10, Zagórski 10, Kowalski 8, Tomczak 8, Żeleźniak 5, Madziar 6, Weiss 3, Nowacki 2.

Znicz – Polfarmex 75:83 (23:18, 8:26, 20:26, 24:13)

ZNICZ: Szwed 27, Szczypiński 19, Janik 14, Cetnar 11, Nieporęcki 3, Jankowski 1, Dalkowski, Drewniak, Sobczak.

POLFARMEX: Grochowski 22, Krajniewski 17, Majewski 13, Matyszkiewicz 11, Fiszer 5, Krzywdziński 5, Małecki 5, Poznański 3, Nowakowski 2.

Polonia – Górnik 63:96 (24:29, 14:22, 17:21, 8:24)

POLONIA: Pabian 14, Sanny 11, Dylewicz 9, Milczyński 9, Chanas 5, Krawczyk 5, Sirijatowicz 5, Skibniewski 5, Pruefer, Trubacz.

GÓRNIAK: Kulka 22, Jakóbczyk 17, Wróbel 13, Cechniak 11, Zywert 10, Pieloch 8, Ratajczak 5, Glapiński 4, Koperski 4, Durski 2.

Miasto Szkła pauzowało

1. Górnik Wałbrzych 1 2 +33
2. WKK Wrocław 1 2 +20
3. GKS Tychy 1 2 +14
4. Sokół Łańcut 1 2 +14
5. AZS Opole 1 2 +11
6. Polfarmex Kutno 1 2 +8
7. Czarni Słupsk 1 2 +2
8. Doral Kłodzko 1 1 -2
———————————
9. Znicz Pruszków 1 1 -8
10. Pogoń Prudnik 1 1 -11
11. Biofarm Poznań 1 1 -14
12. Księżak Łowicz 1 1 -14
13. Kotwica Kołobrzeg 1 1 -20
———————————
14. Polonia Leszno 1 1 -33
15. Miasto Szkła Krosno 0 0 0

1-8: play-off
14-15: spadek do II ligi

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułFestyn w SOSW Prudnik
Następny artykułMiasto niezwykłe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here