Patronat TP : Zlatohorsky Treking

0
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Aleksander Dereń)

Zlatohorsky Treking to czeska impreza, nad którą patronat prasowy sprawuje „Tygodnik Prudnicki”. Nie bez powodu.

To jedna z najstarszych i obecnie najpopularniejszych imprez wędrownych w Sudetach Wschodnich. W 2018 roku wzięło w niej udział 761 osób! W tym roku – 5 października – uczestnicy będą mieli do dyspozycji trasy o długości: 5, 15, 25 i 50 km. Będzie również trasa nocna (Noční šichta, 25 km).

Start znajduje się w miejskim punkcie informacji turystycznej na zapleczu rynku (za muzeum). W zależności od wyboru trasy trzeba się tam pojawić w określonych godzinach (nocna – godz. 3.00, 50 km – 6.00, pozostałe – 8.00-10.00). O godz. 10.00 planowane jest wyjście turystów z kijami nordic walking z instruktorem (15 km).

Wpisowe:

  • 30 koron – dzieci do 15 lat oraz członkowie Klubu Czeskich Turystów
  • 50 koron – dorośli

W ramach wpisowego organizator zapewnia: poczęstunek na trasie, dyplom ukończenia,  wejście na wieżę widokową na Biskupiej Kopie, możliwość testowania hulajnogi, chleb ze smalcem, napój Kofola i wsparcie instruktora nordic walking.

Zapisać można się w dniu startu, jednak organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację on-line.

Organizatorami Zlatohorskiego Trekingu są: firma Studio-4 s.r.o., zlatohorscy skauci oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych MO Zlate Hory.

Sobota 5 października nie będzie łatwym dniem, jeśli chodzi o wybór imprezy turystycznej w okolicach ziemi prudnickiej. Tego samego dnia Klub Turystyki Kolarskiej Głuchołazy organizuje Rajd Kolarsko-Pieszy „Babie Lato w Górach Opawskich”. Z kolei Zarząd Opolskich Parków Krajobrazowych zaprasza na drugie spotkanie z legendami i opowiastkami z Gór Opawskich (początek o godz. 10.00 w siedzibie Parku w Pokrzywnej).

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here