Trwa Rajd Seniorów

0

O godzinie 10.00 sprzed Pomnika św. Jana Pawła II wyruszyła forpoczta Prudnickiego Rajdu Seniorów.

Organizowana od ośmiu lat impreza była odpowiedzią – z przymrużeniem oka – na Rajd Maluchów dla dzieci. W tej imprezie to seniorzy odgrywają główną rolę. Uczestnicy rajdu maszerują szlakiem miejskich pomników Jana Pawła II i prymasa Stefana Wyszyńskiego, by zakończyć wędrówkę na pikniku w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Młyńskiej. W tym roku trasa poszerzona została o nową aleję wokół stawu przy ul. Poniatowskiego. Głównym punktem zbiórki rajdu jest Plac Rodziny Fränklów w Parku Miejskim.

Na mecie rajdu odbywa się zabawa z konkursami i śpiewem. W menu jest grochówka, chlebek prymasowski upieczony przez piekarnię z ul. Karola Miarki oraz rjażenka z prudnickiej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej.

Rajd odbywa się w ramach Tygodnia Cittaslow, a w rozpoczęciu rajdu uczestniczyli m.in. wiceburmistrz Jarosław Szóstka, starosta prudnicki Radosław Roszkowski i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Edward Mazur.

Organizatorami wydarzenia są: Klub Dinozaurów przy PTTK Prudnik, Stowarzyszenie Przyjaciół LO im. A. Mickiewicza, Starostwo Powiatowe w Prudniku, Prudnicki Ośrodek Kultury oraz Rada Seniorów. Komandorem jest Andrzej Góra.

(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here