Niecodzienne malarstwo

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W Muzeum Ziemi Prudnickiej otwarta została wystawa prac Dominika Woźniaka pt. „W otoczeniu codzienności”. Wernisaż odbył się w czwartek 26 września.

(fot. Grzegorz Weigt)

Dominik Woźniak to artysta urodzony w 1983 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale grafiki – malarstwa. Dyplom obronił w pracowni technik drzeworytniczych oraz pracowni rysunku prof. Andrzeja Mariana Bartczaka. Od roku 2008 uczestniczy w projekcie promowania Sztuki w Polsce oraz za granicą. Twórczość Dominika Woźniaka to połączenie rysunkowo-malarskiego kontynentu. W wykreowaniu artystycznej interpretacji najistotniejsza jest emocjonalność między Twórcą a Odbiorcą. Pragnienia ukazujące związki między człowiekiem a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości, która opiera się w myśl zasady Człowiek i Natura, tworzą spójną nierozerwalną całość. Ukazywane figury płaszczyznowo-emocjonalne to rezultat rozważań nad pozycją człowieka, ale także jego charakteru poprzez zastosowanie różnokierunkowej formy. Dzieła charakteryzuje minimalna gama kolorystyczna, często monochromatyczna. W pracach przedstawia także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej, jak i współczesnej Polsce.

(fot. Grzegorz Weigt)

Na wernisaż w Muzeum Ziemi Prudnickiej przybyła całkiem liczna publiczność, wśród gości, m.in. przewodnicząca Rady Miejskiej Prudnika Alicja Isalska, wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka, dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Prudniku Maria Strońska. Jak widać, obecna była duża oficjalna reprezentacja, byli artyści z regionu, a rozmowy trwały długo po rozpoczęciu spotkania. Widocznie prace Dominika Woźniaka mają w sobie jakąś przyciągającą siłę.

Malarstwo i grafikę Dominika Woźniaka można oglądać w Arsenale przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku do 24 października.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here