Patronat TP : Seniorzy mają swój rajd

1

Mają już od ośmiu lat i świetnie się przy tej okazji bawią. Najbliższy VIII Prudnicki Rajd Staruchów, zwany też Rajdem Seniorów, odbędzie się w sobotę 28 września.

Zbiórka rajdu odbędzie się o godz. 10.00 przy Pomniku Jana Pawła II obok kościoła pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Skowrońskiego. Stamtąd uczestnicy przejdą ul. Batorego, Sobieskiego i Rynkiem do Pl. Farnego, gdzie przy Pomniku Jana Pawła II i Stefana kard. Wyszńskiego zaśpiewają Abbę (ok. godz. 10.30). Stamtąd powędrują na Plac Rodziny Fränklów przy altanie w Parku Miejskim, gdzie od godz. 10.00 do 11.00 będą wydawane plakietki rajdowe (cena: 5 zł). Ostatni odcinek rajdu wiódł będzie ul. Dąbrowskiego do Parku przy Świętym Źródle, ul. Poniatowskiego, ścieżką wokół stawu i ul. Lipową oraz Aleją Miłą do Domu Pomocy Społecznej, gdzie zaplanowano wspólną zabawę z konkursami. Dla uczestników rajdu wydawany będzie posiłek (na podstawie talonów – grochówka, chlebek prymasowski, rjażenka). Tradycją imprezy jest to, że uczestnicy przebierają się w kolorowe i niecodzienne stroje. Rajd odbywa się w ramach Tygodnia Cittaslow.

Organizatorami wydarzenia są: Klub Dinozaurów przy PTTK Prudnik, Stowarzyszenie Przyjaciół LO im. A. Mickiewicza, Starostwo Powiatowe w Prudniku, Prudnicki Ośrodek Kultury oraz Rada Seniorów. Komandorem jest Andrzej Góra.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here