Nowa, polsko-czeska linia autobusowa przez Prudnik i Głogówek

1

Od 23 września firma przewozowa Sindbad uruchamia kurs autobusowy, dzięki któremu mieszkańcy Prudnika, Głogówka, a także Nysy i Głubczyc będą mieli bezpośrednie połączenie z czeską Ostrawą.

Koszt biletu z Prudnika i Głogówka do Ostrawy jest taki sam i wynosi 20 złotych. Autobus rozpoczyna kurs codziennie z Wrocławia (godz. 6.15) i jedzie m.in. przez Grodków, Nysę, Głuchołazy, Prudnik, Głogówek, Głubczyce, Karniów i Opawę. Z Prudnika wyjeżdża o godz. 8.45 (w Głogówku – 9.15), a w Ostrawie jest o 11.30. Powrotny kurs z Ostrawy zaczyna się o godz. 16.00, a w Prudniku melduje się o godz. 18.40 (w Głogówku – 18.10). Autobus daje też dodatkowe, wieczorne połączenie miast ziemi prudnickiej z Wrocławiem.

Para kursów realizowana będzie przez 7 dni w tygodniu.

1 KOMENTARZ

  1. Dobra rzecz. Warto zwrócić uwagę, że w obu docelowych miastach są lotniska, więc połączenie i z tego powodu jest sensowne. Szkoda, że w czasach, kiedy w Prudniku jeździła polska Arriva, a u Czechów czeska Arriva, nie dogadali się i nie robili kursów obejmujących czeskie miejscowości z dojazdem do Prudnika pewnie na zakupy w Lidlu i Kauflandzie. To mogły być popularne kursy, bo Czesi są bardziej przyzwyczajeni do komunikacji publicznej od Polaków, którzy sam zrobili sobie bajzel i odzwyczaili się od autobusów i pociągów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here