Patronat TP : Kariera po polsku

0

Nowa propozycja teatralna Domu Kultury w Głogówku – komedia Tomasza Jamioły pt.: „Kariera po polsku”.

Termin: 8 listopada 2019, godz. 19.00

Miejsce: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku, ul. Batorego 19.

Wystąpią aktorzy w gwiazdorskiej obsadzie: Małgorzata Lewińska, Zuzanna Gaińska, Maciej Damięcki, Dariusz Gnatowski i Dariusz Kordek.

Kariera po polsku, to sztuka o dwóch spryciarzach, którzy nieoczekiwanie dla siebie robią urzędniczą „karierę”. Przypadek sprawia, że żona burmistrza małego miasteczka, chcąc zemścić się na zdradzającym ją w jej mniemaniu mężu, postanawia mu udowodnić, że burmistrzem może zostać każdy i przebrana za żebraczkę, udaje się do miasta żeby znaleźć kogoś, kogo mogłaby namówić na udawanie przed burmistrzem eksperta od ekonomii. Spotyka dwóch cwaniaków i od tej chwili zaczyna się ciągnące się przez całą sztukę pasmo nieprzewidzianych zdarzeń i pomyłek. W dodatku na wieść o tym, że gdzieś w Polsce pojawił się geniusz od spraw gospodarczych, do miasteczka przyjeżdża sam minister gospodarki. Od tego momentu kariera cwaniaków zaczyna się toczyć w błyskawicznym tempie. Ale na końcu następuje nieoczekiwany zwrot akcji, który cały misternie ułożony plan, wywraca do góry nogami. Wszystko bowiem okazuje się wielką mistyfikacją. Widz w pewnym momencie zrozumie, że został wciągnięty przez aktorów w grę, w którą sam uwierzył. W przedstawieniu niebagatelną rolę odgrywa również papuga, która co chwila we wszystko się wtrąca, stając się mimo woli centralną postacią sztuki.

Całość jest satyrą na płyciznę intelektualną i moralną naszych czasów. Nie trzeba czegoś umieć, wystarczy być odpowiednio bezczelnym i chwalić się znajomościami żeby zrobić karierę. Karierę po polsku. Komedia, prawdziwa komedia.

? Bilety w cenie 65 zł do nabycia w biurze MGOK, ☎️ pod nr tel. 77 406 91 40 oraz na portalu www.kupbilecik.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here