Polska pod Krzyżem

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Organizatorzy ogólnopolskiej akcji zapowiadali to wydarzenie: „W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To, co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego.”

(fot. Grzegorz Weigt)

Odpowiedzią katolików na aktualną sytuację jest modlitwa i tak w ostatnią sobotę 14 września tysiące ludzi w całej Polsce wzięło udział we wspólnej modlitwie pod krzyżem. Tak też było w Prudniku, gdzie w sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie w kilkugodzinnych nabożeństwach wzięło udział kilkaset osób. Wspólnie parafianie św. Michała Archanioła i Miłosierdzia Bożego w Prudniku, wspólnoty, franciszkanie, bonifratrzy, odpowiadając na wezwanie Diecezji Włocławskiej oraz zespołu Fundacji Solo Dios Basta – organizatorów akcji modlitewnej „Polska pod Krzyżem” stanęli pod krzyżem i podjęli ważną decyzję w sprawie swojego życia.

Spotkanie w Prudniku rozpoczęło się o godz. 16.00 pod krzyżem na Koziej Górze, gdzie odmówiono modlitwy stawiającej krzyż w centrum życia, poświęcono przyniesione przez uczestników krzyże. Była modlitwa różańcowa i możliwość przystąpienia do Sakramentu pokuty. Następnie odprawione zostało nabożeństwo Drogi Krzyżowej wokół groty lurdzkiej przy sanktuarium św. Józefa i po godz. 18.00 uroczysta Msza św. przy grocie. Po przygotowanym posiłku była konferencja ks. Eugeniusza Plocha nt.: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”. Zakończenie spotkania to adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

Więcej wkrótce w „Tygodniku Prudnickim”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here