Uciekał policji, był pijany

0
(fot. KPP Prudnik)

Policjanci z prudnickiej drogówki zatrzymali w pościgu pijanego kierowcę osobowego opla. Mieszkaniec powiatu krapkowickiego w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę (10 sierpnia), tuż po godz. 17.00 w Dębinie. Tam prudniccy policjanci ruchu drogowego chcieli zatrzymać do kontroli osobowego opla, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Kierujący pojazdem zignorował jednak sygnał do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg.

Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, kierujący oplem w dalszym ciągu nie zatrzymywał się. Pościg zakończył się po kilkunastu minutach na drodze polnej. Silna woń alkoholu wydobywająca się z ust mężczyzny zdradziła powód jego ucieczki. Siedzący za kierownicą 51-latek miał ponad 2 promile alkoholu organizmie.

Mieszkaniec powiatu krapkowickiego stracił już prawo jazdy. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli. Za takie przestępstwa grozi mu nawet do 5 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny.

Źródło: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here