Patronat TP : Skąd wyruszy „pięćdziesiątka”?

0

Wielkimi krokami zbliża się Prudnicki Maraton Pieszy (PMP), druga po Rajdzie Maluchów najpopularniejsza impreza prudnickiego oddziału PTTK. Obok trasy małej i średniej tradycyjnie przewidziany jest szlak 50-kilometrowy. Gdzie będzie jego start?

To coroczna niespodzianka. W pierwszych edycjach imprezy w latach 80. XX w. rajd zawsze zaczynał się w Prudniku, ale trasy nie miały jeszcze 50-kilometrów długości. Po reaktywacji imprezy w 2006 roku przez trzy kolejne edycje najdłuższy szlak miał około 25 km i również zaczynał się w Prudniku. Zmiana nastąpiła w 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy zdecydowano się na organizację trasy 50-kilometrowej. Wtedy uczestnicy rajdu wyruszyli z rynku partnerskiego miasta Prudnika – Karniowa (Krnov). Odtąd, co roku, zmienia się miejsce startu trasy najdłuższej, pozwalając wędrowcom poznać ciekawe i nowe zakątki polsko-czeskiego pogranicza. Do najbardziej „egzotycznych” miejsc startu należała między innymi Czerwonogórska Przełęcz (Červenohorske sedlo) oraz Žulova. Wkrótce okaże się, skąd wyruszą uczestnicy tegorocznej „pięćdziesiątki”. PTTK ogłosi również zapisy na trasę najdłuższą.

Trasy krótsze przebiegające w okolicach Prudnika przyciągają całe rodziny oraz grupy szkolne, dla których organizowany jest konkurs o Puchar Burmistrza Prudnika. W przypadku turystów indywidualnych nie trzeba zapisywać się z wyprzedzeniem, wystarczy przyjść na start imprezy.

O przygotowaniach do imprezy będziemy informować na bieżąco. Rajd odbędzie się 14 września. Komandorem imprezy jest prezes oddziału Grzegorz Polak. Pomysłodawcą rajdu jest Józef Michalczewski. Tygodnik Prudnicki i Portal Informacyjny TerazPrudnik.pl sprawują patronat medialny nad wydarzeniem i wspierają go organizacyjnie.

Wędrowali w górach, by spotkać się w Prudniku

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here