Więcej strażników i nowy system monitoringu

0

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak zapowiedział wzmocnienie, we współpracy z policją i Strażą Miejską, bezpieczeństwa miasta.

Pierwszym komponentem będzie zakup nowego systemu monitoringu, przede wszystkim w oparciu o nowoczesne kamery, również mobilne. Obecnie funkcjonujące urządzenia mają charakter analogowy i dalece odbiegają od współczesnych standardów.

– W przyszłorocznym budżecie planowany jest duża inwestycja związana z rozbudową monitoringu miejskiego w takich sposób, aby policja i Straż Miejska miały do niego wgląd – mówi burmistrz, dodając, że – ze względu na przepisy – system musi być zamknięty i nie może być oparty o istniejące urządzenia pochodzące z sieci prywatnych.

Samorządowiec zapowiada również zwiększenie zatrudnienia w Straży Miejskiej o dwóch strażników. Jeszcze w tym roku, na bazie obecnej kadry, wprowadzono dwuzmianowy system służby, co przedłużyło pracę SM do godz. 21.00. Po przerwie we wrześniu, dwuzmianowa praca ruszy ponownie w październiku.

Podczas konferencji była mowa o wakacyjnych wybrykach, aktach wandalizmu, czy kontrolach spalanego opału w okresie grzewczym. Swoje propozycje w sprawie bezpieczeństwa gminy wnieśli także uczestniczący w konferencji komendant powiatowy policji w Prudniku mł. insp. Krzysztof Urban oraz komendant SM Zbigniew Trentkiewicz.

Więcej na ten temat będzie można przeczytać w kolejnym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” 4 września.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here