Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (28 sierpnia)

3

Mieszkania zamiast szkoły. Starostwo Powiatowe w Prudniku planuje utworzenie centrum opiekuńczo-mieszkalnego w budynku szkolnym przy ul. Podgórnej. Gmina nie chce tego obiektu i planuje rozbudowę obecnego obiektu Szkoły Podstawowej nr 1. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 28 sierpnia)? Oto zapowiedzi:

 • Mieszkania zamiast szkoły. Starostwo Powiatowe w Prudniku planuje utworzenie centrum opiekuńczo-mieszkalnego w budynku szkolnym przy ul. Podgórnej.
 • Były burmistrz z zarzutami. Niedopełnienie obowiązków i działanie na szkodę interesu publicznego zarzuca prudnicka prokuratura Andrzejowi K., byłemu burmistrzowi Głogówka.
 • Zasłużony jak mało kto… Podczas najbliższej sesji RP (30 sierpnia) rajcy zdecydują o nadaniu Odznaki Honorowej Powiatu Prudnickiego dwóm kolejnym osobistościom. Obok Wilfryda Parchatki, legendarnego działacza piłkarskiego, prestiżowe wyróżnienie może otrzymać Józef Skiba, były wicestarosta prudnicki i były wiceburmistrz Głogówka.
 • Polityka: Gerstenberg i Magosz. Sebastian Gerstenberg i Rafała Magosz, obok Bogny Lewkowicz, są kandydatami do sejmu z powiatu prudnickiego z ramienia komitetu wyborczego Mniejszości Niemieckiej.
 • Polityka: Wilczyński i Kukiz. Ryszard Wilczyński i Paweł Kukiz odwiedzili Prudnik w ramach kampanii wyborczej.
 • Ona czasowo pokieruje OSiR-em. Małgorzacie Halek-Malinowskiej powierzono obowiązki dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Prudniku.
 • To była kochana osoba. W piątek na cmentarzu komunalnym w Prudniku pożegnaliśmy śp. Janinę Mokrską. Zmarła 19 sierpnia w wieku 90 lat.
 • Inicjatywa: Prudnik Działamy! Nowe stowarzyszenie z gminy Prudnik rozpoczęło swoją działalność od złożenia wniosków do budżetów obywatelskich – gminnego i marszałkowskiego.
 • Zagadkowa śmierć przy granicy. Czeska policja ma kłopot z identyfikacją ciała mężczyzny, znalezionego w pobliżu granicy z Polską i Lasem Prudnickim.
 • Akcja: Ty też możesz pomóc. Strażacy z Moszczanki zbierają pieniądze na nowy wóz. Są coraz bliżej upragnionego celu.
 • Łącznik: Święto chleba. Pierwsze gminne dożynki na ziemi prudnickiej za nami. Święto plonów gminy Biała odbyło się w ostatnich weekend sierpnia w Łączniku.
 • Strzeleczki: Tu powstanie lapidarium. W Strzeleczkach powstała grupa inicjatywna, której celem jest zachowanie starych grobów na miejscowym cmentarzu. Za sobą mają już pierwsze sukcesy.
 • Biedrzychowice: Jubileusz Farskiej Stodoły przy śląskim stole. W najbliższą sobotę 31 sierpnia, na zakończenie wakacji Róża Zgorzelska zaprasza na piękną uroczystość do Biedrzychowic, z okazji jubileuszu założonego przez siebie Muzeum Wiejskiego i wydania nowej książki – kucharskiej!
 • Lubrza i Słoków: Propozycje na wakacje. Piszemy o wydarzeniach, które miały miejsce podczas wakacji w gminie Lubrza – w formie zajęć przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury oraz w Słokowie przez miejscową społeczność.
 • Bulwar. Niewybredne żarty fotograficzne, tym razem z mocnym akcentem politycznym. W końcu wybory coraz bliżej.
 • Pielgrzymka do Włoch śladami cudów Eucharystycznych. 6-17 lipca Maria i Witold Jankowscy, niestrudzeni organizatorzy pielgrzymek, zaprosili na podróż do Włoch. Po powrocie opisują dla czytelników „TP” to, co przeżyli.  W tym numerze trzecia część relacji.
 • Twórcza działalność szkolnej biblioteki. Zofia Kulig pisze o bibliotekarskiej pracy Grażyny Kunki.
 • Wędrowiec: Ta impreza zyskuje na popularności. Uczestnicy II Rowerowej Jazdy na Orientację mieli do przejechania jedną z dwóch tras: 10- lub 26-kilometrową. O ile poruszali się bezbłędnie.
 • Wędrowiec: Gdzie się wybrać we wrześniu? Zobacz, jakie najciekawsze imprezy na prudnickim polsko-czeskim pograniczu wydarzą się we wrześniu.
 • Wędrowiec: Oni zdobyli Pradziad. W numerze 33 „Tygodnika Prudnickiego” opublikowaliśmy relację z IX Rajdu Prudnik – Pradziad. Tym razem lista uczestników.
 • Wędrowiec: Masowa turystyka, to góra śmieci. Apelowanie o niezaśmiecanie gór i szlaków ma sens, ale nie ma co się łudzić, że załatwi problem czystości miejsc, które chętnie odwiedzamy. Tatry pokazują, że w miejscach masowej turystyki usuwanie odpadów wymaga systemowych działań.
 • Wędrowiec: Seniorzy na wycieczce. Członkowie klubu Senior+ wybrali się do parku miniatur w Olszowej oraz sanktuariów w Kamieniu Śląskim i na Górze św. Anny.
 • Sport (piłka nożna): Terminarze. Ciąg dalszy skarbu kibica. Tym razem terminarz meczów w terytorialnej lidzie młodzików – gr. 8, II lidzie juniorów – gr. 2, II lidzie juniorów młodszych – gr. 3, I ligi trampkarzy – gr. 2, II lidze trampkarzy – gr. 4 i 5 oraz opolskiej lidze młodzików.
 • Sport: Z kartki historii Rolnika Biedrzychowice. Kolejny odcinku cyklu artykułów o Rolniku Biedrzychowice.
 • Sport (koszykówka); Na „ciężkich nogach”. W pierwszym sparingowym meczu podczas przygotowań do sezonu prudnicka Pogoń zwyciężyła AZS Nysa 73:65.
 • Sport (piłka nożna): Z pustego i Salomon nie naleje. Od samego początku zarysowała się wyraźna przewaga gości i zdobywanie bramek przez piłkarzy z Gogolina było tylko kwestią czasu – relacjonuje mecz Pogoni Prudnik z MKS-em Gogolin Mieczysław Matczak.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

3 KOMENTARZE

 1. Ja się pytam kiedy dzieci i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Prudniku będą miały normalny jeden ludzki budynek a nie 3 jak w miasteczku akademickim i kiedy w końcu sprawicie, że przestaną się cisnąć w byłym przedszkolu przy kompleksie sportowym „SÓJKA” Pytam się co osoby decyzyjne miasta Prudnik robią w tym kierunku ?????? i dlaczego dzieci muszą wdychać te śmierdzące spaliny idąc główną drogą z dużej jedynki do sali gimnastycznej przy PKS na zajęcia WF (wątpię czy im taka edukacja sportowa na zdrowie wyjdzie). CZY TO JAKIŚ PROBLEM ABY TYM DZIECIOM ZAPEWNIĆ JEDEN NORMALNY LUDZKI BUDYNEK ? WYSTARCZY CHCIEĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSTYDŹCIE SIĘ WSZYSCY (OD 19 LAT PO LIKWIDACJI 2 BUDYNKÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 tj. NA TRAUGUTTA I ARMII KRAJOWEJ NIE POTRAFICIE ZAPEWNIĆ TYM DZIECIOM NORMALNEGO BUDYNKU I MIEJSCA DO EDUKACJI !!!!!!!!!!

 2. Przenieście te dzieci ze szkoły nr 1 na Podgórną 9 po CKZIU a między-czasie albo budujcie ale remontujcie – PROSTA SPRAWA. DZIECI MUSZĄ MIEĆ SZKOŁĘ OD 1 WRZEŚNIA!!!!! NATOMIAST WARTO TEŻ URUCHOMIĆ SZKOŁĘ NA PRĘŻYŃSKIEJ DLA DZIECI SZKÓŁ ŚREDNICH A NIE TAM JAKIŚ UNIWERSYTET 3 WIEKU SIĘ RZĄDZI!!! LUDZI KOCHANI NIE ZAPOMINAJCIE ZE MŁODZI TO NASZA PRZYSZŁOŚĆ !!!!!!!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here