Były burmistrz z zarzutami!

1
fot. Damian Wicher

Niedopełnienie obowiązków i działanie na szkodę interesu publicznego zarzuca prudnicka prokuratura Andrzejowi K., byłemu burmistrzowi Głogówka

Sprawa dotyczy zbycia nieruchomości objętych wcześniej umową darowizny, co skutkowało wypowiedzeniem tej umowy – mówi dla „TP” prokurator rejonowy w Prudniku Klaudiusz Juchniewicz.

Uściślając, w 2011 roku Starostwo Powiatowe podarowało Gminie Głogówek działki pod i wokół budynku tamtejszego szpitala, z zastrzeżeniem, że nie mogą zostać sprzedane. Mimo to kilka lat później włodarze Głogówka spieniężyły nieruchomości (powstał w tym miejscu m.in. oddział Caritasu). W marcu br. powiat zażądał zwrotu darowizny. Samorząd gminny zmuszony był wypłacić gotówkę.
– W związku z tym obecne władze Głogówka uznały, że doszło do działań, które naruszyły interes publiczny – kontynuuje prokurator Juchniewicz. – Andrzej K. nie odniósł się do zarzutów.

Decyzja o sporządzeniu aktu oskarżenia ma zapaść do miesiąca. Byłemu burmistrzowi Głogówka mogą grozić 3 lata więzienia.

 

 

1 KOMENTARZ

  1. Ja się pytam kiedy dzieci i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Prudniku będą miały normalny jeden ludzki budynek a nie 3 jak w miasteczku akademickim i kiedy w końcu sprawicie, że przestaną się cisnąć w byłym przedszkolu przy kompleksie sportowym „SÓJKA” Pytam się co osoby decyzyjne miasta Prudnik robią w tym kierunku ?????? i dlaczego dzieci muszą wdychać te śmierdzące spaliny idąc główną drogą z dużej jedynki do sali gimnastycznej przy PKS na zajęcia WF (wątpię czy im taka edukacja sportowa na zdrowie wyjdzie). CZY TO JAKIŚ PROBLEM ABY TYM DZIECIOM ZAPEWNIĆ JEDEN NORMALNY LUDZKI BUDYNEK ? WYSTARCZY CHCIEĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSTYDŹCIE SIĘ WSZYSCY (OD 19 LAT PO LIKWIDACJI 2 BUDYNKÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 tj. NA TRAUGUTTA I ARMII KRAJOWEJ NIE POTRAFICIE ZAPEWNIĆ TYM DZIECIOM NORMALNEGO BUDYNKU I MIEJSCA DO EDUKACJI !!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here