Doskonale orientują się w terenie

0

Uczestnicy II Rowerowej Jazdy na Orientację mieli do przejechania jedną z dwóch tras: 10- lub 26-kilometrową. O ile poruszali się bezbłędnie.

Jeśli nie, to wskazane na wręczonej na starcie mapie punkty kontrolne musieli poszukiwać i tym samym wydłużać swoją trasę. Cykliści szukali znaki orientacyjne rozmieszczone na stokach Koziej Góry, w Prudniku, w dolinie rzeki Prudnik oraz w Lesie Trzebińskim i koło Trzebiny. Zadanie nie było łatwe, bo miejscami punktu kontrolne obu tras znajdowały się – przynajmniej na mapie – blisko siebie – stąd łatwo można było je pomylić. Tak stało się w przypadku trasy 26-kilometrowej, gdzie platformę widokową przy stawach paciorkowych pomylono z wieżą widokową na Koziej Górze.

Trasę 26-kilometrową najszybciej pokonał Krzysztof Ciosek, ale ostatecznie zajął III miejsce ze względu na doliczony czas za dwa błędnie spisane punkty (czas 3:14 z 60 minutami karnymi). Na tej trasie I miejsce zdobył Cezary Solich (czas 2:51 po dodaniu 30 minut karnym), a II Roman Bugla (2:53 po dodaniu 30 minut karnych). Wśród kobiet „złoto” zdobyła Monika Ilnicka (3:23, z 30 minutami karnymi), II miejsce – Alicja Nackowicz, III miejsce – Gabriela Gąska.

Trasę 10-kilometrową wszyscy zawodnicy pokonali bez minut karnych. Wyniki: kobiety: I miejsce Justyna Gąska (1:04), II miejsce Katarzyna Gwiazdoń (1:06), mężczyźni: I miejsce Paweł Łojko (1:04), II miejsce Stanisław Przeworek (1:36), III miejsce Andrzej Ślusarczyk (1:37).
W imprezie wzięło udział 42. uczestników, a to oznacza, że impreza zyskuje na popularności (rok temu było ich tylko 6!). Organizatorem rajdu byli członkowie Klubu Turystyki Rowerowej PTTK Prudnik, a komandorem Andrzej Sewielski. Po zakończeniu rajdu na uczestników czekała pyszna kiełbasa z grilla przygotowana przez Andrzeja Białopotockiego. W sekretariacie rajdu pracowali Barbara Drożdżowicz i Piotr Sylwestrzak, który dodatkowo przygotował materiały na trasę. Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak. Rajd odbył się w sobotę 24 sierpnia.
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Barbara Drożdżowicz)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here