Patronat TP : Piknik Drezynowy w Prudniku!

4

Były imprezy drezynowe w Racławicach Śląskich, Białej i Głuchołazach. Czas na Prudnik!

Piknik Drezynowy organizowany i współorganizowany przez Stowarzyszenie Creatio, Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik, PKP PLK Zakład Opole, Producenta Drezyn Henryka Remisza i KGW Nowy Las, odbędzie się w najbliższa sobotę 24 sierpnia w godzinach od 11.00 do 18.00 na terenie stacji kolejowej w Prudniku.

W ramach imprezy odbędzie się wystawa historycznych eksponatów kolejowych oraz zaprezentowana będzie makieta kolejowa. Będzie okazja do przejażdżki drezynami spalinowymi i ręcznymi. Odbędą się konkursy rzutu płozą hamulcową o Puchar Burmistrza Prudnika i rysunkowy dla dzieci (oczywiście o tematyce kolejowej). W trakcie pikniku wyświetlony zostanie film „Koleją po pograniczu polsko-czeskim”.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Tygodnik Prudnicki, Portal Informacyjny TerazPrudnik.pl, Prudnicka.pl oraz Głuchołazy Internetowa Telewizja GIT.

Drezyny wracają do Białej, już na odnowionym torowisku

4 KOMENTARZE

  1. Poczatek gory lodowej, przydalby sie przejazd z Prudnika do Krapkowic skladem osobowym { platnym – frekwencja zapewniona} Czas otworzyc trase turystyczna Prudnik, Moszna, Dobra , Krapkowice!!

    • W sezonie turystycznym i w weekendy frekwencja byłaby zapewniona. Bazą setki turystów na zamku w Mosznej. Tu nie ma wątpliwości, czy to by wypaliło. Ludzi tam jest mnóstwo i tylko czekają na dodatkowe atrakcje. Kwestia dodatkowa, to kto wymyśli dodatkową atrakcję, na której można byłoby zarobić, a która byłaby na trasie kolejki lub jako punkt docelowy.

  2. Atrakcja w Czechach jest polaczenie waskotorowe Osablaha – Tremesna, nie tylko od swieta. W tygodniu prowadzone sa normalne polaczenia, az sie prosi o 2 kilometry toru waskiego z Raclawic Slaskich do Osoblahy!!Bedzie atrakcja i zarobek dla inwestora?? Samorzad musi miec swiadomosc jak zarobic na turystyce i przyciagnac nawet niezdecydowanych obywateli.

  3. Fajna akcja. I tu przydałyby się jazdy drezyną z Prudnika do Białej. Tylko strach kierowców, którzy nie patrzą na tory, na których zwykle nikogo nie ma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here