Bogna Lewkowicz kandyduje do parlamentu

0

Bogna Lewkowicz z Prudnika jest jednym z kandydatów do Sejmu w październikowych wyborach parlamentarnych. Wystartuje z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Mniejszość Niemiecka.

– Kandyduję, bo bardzo interesuje mnie rzeczywistość w jakiej żyję, moje miasto, gmina, powiat i województwo – mówi dla „TP” Lewkowicz. – Jestem ponad jakimikolwiek podziałami, zawsze dążę do porozumienia i współpracy, dlatego kandyduje z Mniejszości Niemieckiej. Również dlatego, żeby pokazać, że poseł mniejszości zajmuje się sprawami wszystkich obywateli, gospodarką, bezpieczeństwem, zdrowiem i edukacją.

Bogna Lewkowicz jest dr n.med.mgr farmacji, wiceprezesem Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Łąka Prudnicka, a prywatnie matką 11-letniej Meli i żoną prudnickiego stomatologa. Jesienią kandydowała do Sejmiku Województwa Opolskiego.

Komitet Mniejszości Niemieckiej zaprezentował pierwszych kandydatów podczas środowej (14 sierpnia) konferencji prasowej w Opolu. Na liście znajdą się m.in. Ryszard Galla, Zuzanna Donath-Kasiura, Norbert Rasch, Bernard Gaida, Edyta Gola i dr Aleksander Sachanbiński.

Hasłem wyborczym mniejszości będzie „Opolskie ma znaczenie”. Niemcy chcą pielęgnować regionalną kulturę, podnosić jakość nauczania języka niemieckiego w polskich szkołach, wspierać przedsiębiorczość i rodziny, rozwijać samorządność, zapewnić zrównoważony rozwój regionu i zabiegać o równe traktowanie kobiet i mężczyzn.

KWW Mniejszość Niemiecka będzie miał 24 kandydatów do Sejmu i 2 do Senatu. Obecnie MN posiada w parlamencie jednego przedstawiciela – posła Ryszarda Gallę.

W najbliższych dniach należy spodziewać się prezentacji kandydatów z innych komitetów wyborczych. Prezydent wyznaczył dzień wyborów na 13 października.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here