Nie zawyły syreny. Wstyd dla Prudnika!

5

O 17.00 – w godzinie „W”, w dniu 75. rocznicy rozpoczęcia Powstania Warszawskiego cała Polska oddała hołd tym, którzy w 1944 roku stanęli do walki z niemieckim okupantem. To dla nich także w Prudniku miały zostać włączone na czas 3 minut syreny systemu wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności. Syreny, wbrew wcześniejszej informacji burmistrza, nie zawyły.

– „Paranoja, co za miasto”, „Skandal”, „Całą świtę z obrony cywilnej do dymisji”, „W razie zagrożenia też by nie zawyły?”, „Nie mogę tego pojąć”, „Jednak dobrze słyszeliśmy… Ciszę… Smutne to nasze miasto”, „Brawo Prudnik”, „Przykre, że Prudnik i włodarze tego miasta tak niedomagają w tak ważnych historycznie chwilach”, „Trzeba wyjść na Rynek i samemu powyć z rozpaczy”  – to tylko niektóre komentarze zbulwersowanych internautów.

Jutro o komentarz w tej sprawy poprosimy prudnicki magistrat.

O godz. 17.00 przedstawiciele władz gminy, związkowcy z Solidarności oraz członkowie Prawa i Sprawiedliwości oddali cześć bohaterom pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego na Placu Wolności w Prudniku.

 

5 KOMENTARZE

  1. Co za bzdury piszecie ! Te heroiczno-propagandowe bzdury o zupelnie niepotrzebnym powstaniu wychodza wiekszosci Polakow juz od dawna bokiem , a wy znowu na nutke propagandy chazarskiej .
    Tych ,co te powstanie nakazali powinno sie bylo skazac za zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludnosci cywilnej , a nie wystawiac im pomniki i grac fanfary .

  2. Co tu świętować?200 000 Słowian wymordowanych,spalonych,kwiat narodu,inteligencji.Wygranego powstania Wielkopolskiego,cudu nad Wisłom,bitwy pod
    Dąbrówkom 1410 tak hucznie nie obchodzą,wtedy wygraliśmy,paranoja.

  3. Po pierwsze jaki wstyd, jak powstanie było największą głupota ludzie szli na smierć bo im do głowy głupot nagadali. A po drugie po co Prudnik ma syreny puszczać jak w czasie powstania to były tereny niemieckie??? Słabe to i smutne ….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here